استاندار یزد:

گردشگری اولویت اصلی توسعه استان است

گردشگری اولویت اصلی توسعه استان است

به گزارش بریونی ایرنا- استاندار یزد از صنعت گردشگری بعنوان یکی از اولویت های اصلی توسعه استان یادکرد و اظهار داشت: برای تحقق آن بیش از هر زمانی به همکاری تمامی بخش ها نیاز است.


به گزارش بریونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهران فاطمی عصر پنجشنبه در نشست شورای توسعه گردشگری استان اضافه کرد: تمامی اعضای کارگروه ها، کمیته ها و مجموعه هایی که در زمینه گردشگری کار می کنند، باید تلفیق و ذیل موضوع هایی که مورد بحث قرار گرفت بصورت یک جا همه این مباحث در کمیته تخصصی مطرح شود.
وی با اشاره به این که این جلسه انجام شد تا هم افزایی اتفاق بیفتد و شروعی برای تمامی اقدام هایی باشد که مقرر است، صورت گیرد، کلیات و سرفصل های آن تدوین تا بتوان به کارهای در رابطه با آن بپردازیم، افزود: این شورا باید بصورت ماهانه اجرا شود و اگر بیشتر از آن طول بکشد هیچ فایده ای ندارد.
استاندار یزد در ادامه اشاره کرد: یکی از مباحثی که در این جلسه بعنوان اولویت بسیار مهم عنوان شد، بحث حمل و نقل و زیرساخت های در رابطه با آنست و در زمینه پرواز مباحثی عنوان شد باید بوسیله معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد مورد پیگیری قرار گیرد و نتیجه بصورت جمع بندی شده در نشست آینده ارائه شود.
استاندار یزد اضافه کرد: مساله امنیت بافت تاریخی هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست و باید اقدام لازم برای تامین امنیت کامل بافت کهن صورت گیرد و پیوست فرهنگی یکی دیگر از مباحثی است که باید مورد توجه قرار گیرد، لازم است کمیته تخصصی در رابطه با مباحث فرهنگی ذیل این شورا ایجاد شود.
به گفته فاطمی بحث گردشگری نباید تنها در یزد متمرکز شود، علاوه بر این که تمرکز زیادی نسبت به یزد بعنوان مرکز استان وجود دارد باید بصورت ویژه ظرفیت تمامی شهرستان ها بررسی شود، حتی در هر نشست شورا مدیران یکی از شهرستان ها حضور یابند و قسمتی از جلسه موضوع به آن شهرستان اختصاص یابد.
همچنین رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یزد یکی از با اهمیت ترین استانهای کشور در زمینه صنعت گردشگری شناخته می شود، باید توجه ویژه به مسایل پرواز، حمل و نقل ریلی و جاده ای آن صورت گیرد، برای اینکه بخش خصوصی برای مشارکت در زمینه خرید لکوموتیو و فعالیت در این حوزه تمایل دارد، باید زمینه لازم برای این منظور فراهم گردد.
محمدرضا دشتی اردکانی با اشاره به این که مسایل حوزه گردشگری از پراکندگی بسیاری برخوردار است، اضافه کرد: این مساله به تشکیل کمیته های تخصصی و ارائه جمع بندی کمیته ها در این جلسه نیاز دارد، یزد ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردارست و استفاده درست از این ظرفیت ها زمینه ساز توسعه هرچه بیشتر آن به شمار می آید.
همچنین رئیس مجمع نمایندگان یزد در مجلس یازدهم با اعلان اینکه امنیت خواسته اصلی ساکنان بافت تاریخی مرکز استان است، اظهار داشت: توسعه گردشگری بدون توجه به ایمن سازی امکان پذیر نیست و تشکیل این شورا در امتداد توجه بیشتر به بحث گردشگری بسیار عالی است.
محمد صالح جوکار اضافه کرد: یزد ظرفیت بسیار خوبی در زمینه گردشگری دارد و تا سال ۹۸ و قبل از شیوع ویروس کرونا در زمینه سرمایه گذاری و کارهای عمرانی در رابطه با حوزه گردشگری سیر صعودی داشت، بعد از آن سیر نزولی به خود گرفت.
استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی، حدود ۶ هزار اثر شناسایی شده تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی و یک هزار و ۹۰۰ اثر ثبت ملی دارد.
یزد با عنوان اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی ارزشمندی است و از آن با عنوان شهر بادگیرها، کار، کاریز، دارالعباده، حسینیه ایران، شهر دوچرخه ها، شهر قنات، قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب یاد می شود.منبع:

1400/09/13
23:45:00
5.0 / 5
260
تگهای خبر: تخصص , خرید , طب , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بریونی