امکان تبدیل ری به قطب فرهنگی، گردشگری و اقتصادی

امکان تبدیل ری به قطب فرهنگی، گردشگری و اقتصادی

به گزارش بریونی، شهردار منطقه 20 اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت های موجود در منطقه 20 امکان تبدیل شهرری به قطب فرهنگی، گردشگری، مذهبی و اقتصادی وجود دارد.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، ناظم رضوی در سومین مراسم قرعه کشی بسته خرسندسازی ویژه سفر زیارتی به مشهد مقدس کارکنان شهرداری تهران که در تالار شیخ صدوق بارگاه عبدالعظیم حسنی (ع) با همکاری منطقه ۲۰ برگزار شد، اظهار داشت: نخستین مساله ای که شهردار تهران در اولین قرار خدمت در منطقه ۲۰ مطرح نمود، تهیه برنامه ای ویژه برای این منطقه بود.
وی ادامه داد: در طول این ایام برای تهیه برنامه توسعه چهارم برای شهرری تلاش هایی شده است و به زودی در شورای شهر تهران جهت تصویب نیز مطرح می شود.
شهردار منطقه ۲۰ افزود: نگاه خوبی که شورای شهر تهران در دوره ششم مدیریت شهری به ری دارد فرصت خوبی برای این منطقه است و خدا را شاکر هستیم که به بنده توفیق خدمت به مردم این منطقه را داد.
وی بیان کرد: باتوجه به رویکرد و نگاه ویژه شهرداری تهران به جنوب شهر خصوصاً شهرری؛ شاهد بودیم در سال قبل برای تصویب بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران اتفاقات خوبی برای شهرری روی داد و امیدواریم در بودجه ۱۴۰۲ نیز همین رویکرد برای منطقه ۲۰ در تهیه لایحه بودجه شهرداری تهران وجود داشته باشد.
رضوی در ادامه با اشاره به کارکنان شهرداری منطقه ۲۰ تصریح کرد: ۸۵۷ کارمند در این منطقه فعالیت می نمایند که از این تعداد ۱۵۷ مدیر شهری، ۱۹۵ نفر کارکنان خدمات اداری، ۴۰ نفر مامور به خدمت و مابقی کارکنان پیمانکاری هستند.
وی با اشاره به حریم ۲۱۰ کیلومتری شهرداری منطقه ۲۰ اشاره کرد: موضوعات مربوط به حریم یکی از مشکلاتی است که شهرداری منطقه با آن روبه روست.
شهردار منطقه ۲۰ در ادامه اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ بر مدار هویت محوری و فرهنگ مداری در شهرری برنامه ها و طرح های شهری کوچک و بزرگی اجرا شد.

وی با اعلان اینکه ری قبله تهران است و این مساله سرمایه شهر تهران است، اضافه کرد: به سبب ترددهایی که برای زیارت حرم عبدالعظیم حسنی به شهرری وجود دارد، پیشنهادی را از شورای شهر مشهد داشتیم این که این امکان وجود دارد در قالب تفاهم نامه ای کارکنان شهرداری مشهد از امکانات فرهنگی و گردشگری شهرداری تهران بهره گیرند و بصورت متقابل نیز این امکان برای شهرداری مشهد نیز وجود داشته باشد.

ناظم رضوی افزود: ایوان ری یکی از امکانات تفریحی و فرهنگی شهرری است که یک مجموعه تفریحی و رفاهی با ۳ سالن سینما، یک سالن اجتماعات و فضای تفریحی و رفاهی کودکان و نوجوانان و مرکز خرید است و در کنار آن موزه سیمان ری که به زودی افتتاح می شود؛ همچون امکانات تفریحی، رفاهی، گردشگری و اقتصادی شهرری شمرده می شود.
طبق گزارش سایت شهر، وی اشاره کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود در منطقه ۲۰ امکان تبدیل شهرری به قطب فرهنگی، گردشگری، مذهبی و اقتصادی وجود دارد.

منبع:

1401/09/03
16:47:47
5.0 / 5
382
تگهای خبر: خدمات , خرید , سفر , شكلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴