بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

به گزارش بریونی، معاون مالی شهرداری تهران در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری با تکیه بر این که تا با بانکها در مورد اصل و فرع بدهی ها صحبت نکنیم، نمی توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام نماییم، اظهار داشت: بانکها مدعی بدهی۶۰ هزار میلیارد تومانی و پیمانکاران هم مدعی۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند.


لطف الله فروزنده در گفتگو با ایسنا، در مورد میزان دقیق بدهی شهرداری تهران به بانکها و پیمانکاران اظهار داشت: بدهی شهرداری تهران چند بخش است، در قسمت بدهی بانکی درحال برگزاری جلسات مختلف با بانکها هستیم تا اصل و فرع وام ها و بدهی ها را مشخص نماییم تا پس از آن ببینیم که چگونه می توانیم پرداخت نماییم. البته مهم ترین بدهی ها متعلق به بانک شهر است که البته ادعای بانک ها را باید ارزیابی نماییم.
وی با اشاره به اینکه رقم دقیق بدهی زمانی مشخص می شود که به تفاهم با بانک ها برسیم، اظهارکرد: حقیقت اینست که شهرداری تهران به بانک ها بدهکار است و باید اول به فکر تسویه بدهی بانک ها باشیم. بودجه غیرنقد را در این عرصه فعال کرده ایم و با مجوزی که از شورای شهر خواهیم گرفت، بودجه غیرنقد را فعال خواهیم کرد و با بانک ها مذاکره و تسویه خواهیم کرد.

پرداخت بدهی و مطالبات پیمانکاران با «برات کارت»
فروزنده با اشاره به اینکه مناطق شهرداری تهران مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارند که برآرود ما اینست که در بررسی ها میزان بدهی حدودا ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود، اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته در مورد پرداخت بدهی پیمانکاران به جمع بندی عرضه «برات کارت» رسیدیم تا بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت گردد.
وی در مورد بدهی های ارزی شهرداری تهران به بانک ها اظهار نمود: در این مورد مساله نرخ ارز و نرخ تسهیلات مهم می باشد که درحال پیگیری هستیم که با چه نرخی می خواهند بدهی شان را با ما تسویه کنند. متأسفانه گذشتگان اگر می آمدند بدهی های ارزی را تبدیل به ریال می کردند دیگر نرخ تسهیلات ارز اثر نداشت، اما این مهم را انجام ندادند.

شهرداری تهران پیگیر دریافت مطالبات از دولت
معاون مالی شهرداری تهران در مورد پیگیری دریافت مطالبات شهرداری تهران از دولت اظهار داشت: ما پیگیر هستیم تا مطالبات خویش را از دستگاههای مختلف دریافت نماییم که تابحال حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تأیید شده است و تمام فرایند طی شده و دولت این مبلغ را پذیرفته است.
وی در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری تهران با تکیه بر این که تا با بانک ها در مورد اصل و فرع بدهی ها صحبت نکنیم، نمی توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام نماییم، اضافه کرد: اما بانکها مدعی بدهی۶۰ هزار میلیارد تومانی هستند و در کل پیمانکاران هم مدعی ۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند که باید پایش شود و این رقم کمتر می شود؛ اما این که شهرداری تهران بدهکار مجموعه های مختلف است یک اصل است و ما درصدد حل مشکلات هستیم.
منبع:

1401/11/15
13:59:09
5.0 / 5
257
تگهای خبر: دستگاه , شكلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بریونی