وزش باد شدید و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات تهران

وزش باد شدید و خطر سقوط بهمن در ارتفاعات تهران

به گزارش بریونی، بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، صاف تا کمی ابری و همراه با وزش بادشدید و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات، افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد شهری پیشبینی شده است.به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، با بررسی نقشه های هواشناسی، تصاویر ماهواره ای و خروجی مدلهای پیش یابی عددی طی پنج روز آینده، آسمان تهران در ایام آتی صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیشبینی شده است که این وضعیت در بعضی ساعات بخصوص پس از ظهر روزهای یکشنبه، ۳۰بهمن و سه شنبه دوم اسفند همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات خواهد بود. برای امروز تا یکشنبه احتمال سقوط بهمن هم پیشبینی شده است.

طی پنج روز آینده به تناوب و به صورت موقتی در ساعاتی که وزش باد قابل ملاحظه نداریم بخصوص در روز شنبه در مناطق پرتردد شهری افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است. همینطور روند افزایش نسبی دما پیشبینی می شود.

آسمان تهران فردا، شنبه، ۲۹بهمن صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه، ۳۰ بهمن صاف و همراه با غبار صبحگاهی و در بعد ازظهر همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای دو و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیشبینی شده است. طی ۲۴ ساعت گذشته نیز، ایستگاه فیروزکوه آبعلی با کمینه دمای ۱۴- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.
خطر سقوط بهمن در ارتفاعات تهران
این سازمان همینطور با صدور اخطار زرد رنگ از خطر سقوط بهمن در مناطق مستعد و ارتفاعات استان تهران به علت افزایش دما و وزش باد از شنبه تا یکشنبه (۲۹ تا ۳۰ بهمن) اطلاع داده است. در اثر این مخاطره احتمال سقوط بهمن و و ریزش سنگ و اختلال تردد در جاده های کوهستانی پیشبینی شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای پیشگیری از صدمه ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، اجتناب از فعالیتهای کوهنوردی، احتیاط در گذر از جاده های کوهستانی و برفگیر، اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی آمادگی ارگان ها و سازمان های ذیربط را سفارش کرده است.

به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/11/30
10:06:26
5.0 / 5
240
تگهای خبر: سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بریونی