همزمان با هفته جهانی محیط زیست صورت می گیرد

برگزاری پویش مردمی بی زباله رودخانه کن

برگزاری پویش مردمی بی زباله رودخانه کن

به گزارش بریونی، همزمان با هفته جهانی محیط زیست، «پویش مردمی بی زباله رودخانه کن» با محوریت ارتقاء فرهنگ محیط زیستی و پیشگیری از پراکنش زباله و اهمیت حفظ سلامت منابع آبی ۱۸ خردادماه برگزار می شود.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، حاجوی شهردار منطقه ۲۲ با بیان این خبر اظهار داشت: منابع آبی یکی از عاملهای مهم برای بقای موجودات زنده و انسانها و همینطور توسعه اقتصادی و محیط زیست به حساب می آید. این منبع طبیعی مهم، اکثرا تحت تأثیر آلودگی محیط زیست بوده و در مقابل آلودگی زیست محیطی بیشترین صدمه پذیری را دارد.
وی با اشاره به اینکه تأمین، تصفیه، کنترل و نظارت بر کیفیت آن بعنوان یکی از مهم ترین شاخصهای سنجش خدمات رسانی بموقع به مردم مورد ارزیابی قرار می گیرد و از اهمیت خاصی برخوردار است، اضافه کرد: از آنجاییکه آب سالم بعنوان کلید اصلی حفظ سلامت موجودات، براحتی و به روش های مختلف آلوده می شود کار تصفیه و سالم سازی آن برای شرب به مشکل برخواهد خورد، بنابراین نگهداری و حفاظت منابع آبی لازم و ضروری به نظر می رسد.
همینطور علی بخشی معاون خدمات شهری منطقه ۲۲ از برگزاری نشست تخصصی با حضور معاون مدیر کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران، معاون برنامه ریزی و راهبردی اداره کل محیط زیست شهرداری تهران، رؤسا و کارشناسان محیط زیست مناطق ۲۲، ۵ و تعدادی از دهیاران و محیط بانان کن و سولقان اطلاع داد.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، در این نشست هماهنگی های لازم برای برگزاری اجرای پویش مردمی بی زباله «رودخانه کن» با همکاری نهادها و ارگان های ذیربط صورت پذیرفت.
منبع:

1402/03/04
13:06:20
5.0 / 5
303
تگهای خبر: تخصص , خدمات , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بریونی