گزارش مهر از سفرهای زمینی به كشورهای دیگر

چگونه یك سفر ارزان به كشورهای همسایه داشته باشیم؟

چگونه یك سفر ارزان به كشورهای همسایه داشته باشیم؟

به گزارش بریونی این روزها كه بلیت پرواز به كشورهای همسایه هم با نرخ های عجیب به مسافران عرضه می گردد می توان راه های زمینی را جایگزین سفرهای هوایی و پرداخت هزینه گزاف عوارض خروج از كشور كرد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، این روزها سفر به هر كشور خارجی با ارز غیردولتی گران است یورو و دلار به حدی گران شده كه پایین آمدن ۱۵۰۰ تومانی آنها باز هم دلیلی نمی گردد كه بتوان سفر به یكی از كشورهای آسیایی و یا اروپایی را برگزید از جانب دیگر پروازهای خارجی هم با ایرلاین داخلی و خارجی آنقدر گران شده اند كه هزینه سفر را بسیار بالا برده و افراد را از سفر تفریحی منصرف می كنند. در این شرایط تنها شاید بتوان به بعضی از گزینه های نزدیك و ارزان فكر كرد آن هم برای سفری سه یا چهار روزه با حداقل امكانات. انتخاب سفر به كشورهای همسایه شاید بتواند كمی هزینه های یك سفر خارجی را پایین نشان دهد آن هم بدون در نظر گرفتن پیمودن مسیر با هواپیما.
سفر به كشور ارمنستان یكی از گزینه های سفر خارجی ارزان قیمت برای تهرانی هاست. در این سفر می توان كوله را برداشت و با اتوبوس راهی ترمینال آزادی شد و با ۲۰۰ هزار تومان سوار اتوبوس هایی شد كه از تهران تا شهر ایروان ارمنستان را ۲۴ ساعته طی می كنند اگر در هنگام ورود به كشور ارمنستان و گمرك مشكلی پیش نیاید. این اتوبوس ها معمولا ۲۵ نفره و وی ای پی هستند. حدودا با همین رقم هم می توان بلیت اتوبوس برگشت را رزرو كرد. در شهر ایروان هم هتلها و هاستل های ارزان قیمتی در این فصل پیدا می گردد. چون فصل سردی است و مسافران این شهر هم كم هستند.
برای سفر به تركیه هم اگر تورهای یك میلیون و ۵۰۰ تومانی آژانسهای مسافرتی در نظر گرفته نشود كه هتلهایی خارج از شهر و یا كم ستاره به مسافر می فروشند می توان گزینه سفر به شهر وان تركیه را كه شهری نزدیك به ایران است برگزید. برای رفتن به شهر وان، یك گزینه استفاده از قطارهای تهران به تبریز است كه حدود ۱۰ ساعت طول می كشد اخیرا هم قطار تبریز به وان هم راه اندازی شده كه حدود ۸ ساعت زمان می برد و حدود ۱۱۷ هزار تومان هم قیمت دارد.

اما یك نكته قابل توجه است اینكه قطار تبریز به وان ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه هر دوشنبه حركت می كند و روزهای سه شنبه هم برگشت این قطار در همان ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه است. یعنی اگر كسی نخواهد یك هفته در شهر وان بماند می تواند زودتر با تاكسی و یا ون های شهر وان به تبریز برگردد. از شهر خوی به شهر وان هم تاكسی و ون های زیادی در حال تردد هستند.
اگر مدت زمان زیادی را میتوانید برای دیدن تركیه بگذارید از این شهر به استانبول و یا آنكارا هم اتوبوس دارد اما مدت زمان طولانی را می خواهد. وگرنه گزینه هوایی برای سفر به استانبول وجود دارد كه البته گران است به خصوص اگر این تورها در روزهای آخرهفته و یا تعطیلات اجرا شود. برای روزهای دیگر، تورهای لحظه آخری استانبول حدود یك میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نرخ دارند. این تورها معمولا هتل ۳ ستاره با صبحانه به مسافر می دهند بعضی از این هتلها خدمات ترانسفر هم به مسافر می دهد آژانسهای مسافرتی اعلام می كنند كه راهنمای فارسی زبان هم در اختیار مسافر است اما این راهنما تنها یك مسیر فرودگاه تا هتل همراه مسافر است و بقیه مدت زمان را باید تلفنی با راهنما ارتباط بگیرد. ازاین رو هر مسافر باید به مفاد قراردادی كه با دفتر خدمات مسافرتی می بندد آگاه باشد. ضمن اینكه بیشتر هتلهای عرضه شده در پكیج تورهای لحظه آخری تورهای استانبول خارج از شهر بوده و از كیفیت مناسبی برخوردار نیستند.
تورهای لحظه آخری گرجستان هم همین طور است. هتلهای سه ستاره خارج از شهر با راهنمای تلفنی و صبحانه مجانی كه معمولا با دو خط هوایی ایرانی به سمت تفلیس در حركت هستند. نرخ این تورها هم از حداقل یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می گردد.
سفر به باكوی آذربایجان هم می تواند با اتوبوس هایی انجام گیرد كه با قیمت ۲۰۰ هزار تومان از ترمینال آزادی این مسیر را طی می كنند برای برگشت هم می توان همین مسیر را برگزید چون حالا پروازهای تهران باكو كمتر از یك میلیون تومان برای یك مسیر نیست. اما این نوع سفر كردن هم شرایط خویش را دارد برای كسی كه همیشه در پرواز بوده و سفرهای طولانی مدت را نمی پسندند این گزینه نیاز به در نظر گرفتن شرایط سفر طولانی با اتوبوس دارد.

1397/09/12
13:56:50
5.0 / 5
4631
تگهای خبر: خدمات , سفر , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بریونی