رئیس صندوق احیاء میراث فرهنگی:

ایران ۷۰۰ هزار اثر تاریخی فرهنگی دارد، ثبت ۳۲ هزار اثر تابحال

ایران ۷۰۰ هزار اثر تاریخی فرهنگی دارد، ثبت ۳۲ هزار اثر تابحال

به گزارش بریونی رئیس صندوق احیاء سازمان میراث فرهنگی، از وجود ۷۰۰ هزار اثر تاریخی فرهنگی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۳۲ هزار اثر ازاین بین در كشور ثبت ملی شده است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، پرهام جان فشان عراقی بامداد شنبه در آیین گرامیداشت روز تاریخانه دامغان به میزبانی این مسجد تاریخی بابیان اینكه ۳۲ هزار اثر از بین ۷۰۰ هزار اثر تاریخی و فرهنگی ایران ثبت شده هستند، تاكید كرد: صندوق احیاء سازمان میراث فرهنگی نقش واسطه بین بخش خصوصی و دولتی را ایفا می كند كه با پرداخت تسهیلات كم بهره به كمك و احیاء آثار تاریخی و فرهنگی می آید.
وی بابیان اینكه سرمایه گذاران نقش مهم در احیاء بافت های تاریخی و فرهنگی دارند و این نقش باید تقویت شود، ابراز كرد: احیاء آثار تاریخی فرهنگی از وظایف سازمان میراث به حساب می آید.
رئیس صندوق احیاء سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: صنعت گردشگری موتور توسعه اقتصادی كشور است و این صنعت نقش مهمی در رشد كشور دارد.
جان فشان عراقی بابیان اینكه دامغان شهری با قدمت تاریخی فرهنگی است، اظهار داشت: این شهرستان از پتانسیل خوبی در زمینه میراث فرهنگی برخوردار می باشد و معتقدیم كه دامغان مهد تاریخ سازی فرهنگی در استان سمنان به حساب می آید كه با وجود آثار تاریخی می بایست مورد حمایت قرار گیرد.
مسجد تاریخانه در سال ۱۳۱۰ به شماره ۸۰ثبت ملی شده است.

1397/10/16
14:07:58
5.0 / 5
4433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بریونی