محققان می گویند؛

تاثیر میزان امگا۳ در تقویت مهارت های شناختی سالمندان

تاثیر میزان امگا۳ در تقویت مهارت های شناختی سالمندان

به گزارش بریونی مطالعه جدید انجام شده نشان داده است افراد مسن دارای میزان بالا مواد مغذی اصلی نظیر امگا۳ در خون، احیانا دارای ارتباط مغزی موثری در جهت تقویت مهارت های شناختی شان هستند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، یافته های مطالعاتی دانشگاه ایلینوی آمریكا نشان داده است وجود چندین نشانگر تغذیه ای در خون نظیر اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶، كاروتنوئیدها، لیكوپن، ریبوفلاوین، فولات، ویتامین B۱۲ و ویتامین D، باعث افزایش عملكرد افراد مسن در تست های شناختی ویژه شد.
«آرون باربی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است رژیم غذایی و تغذیه باعث تعدیل رابطه بین كارآمدی شبكه و عملكرد شناختی می گردد.»
وی در ادامه می افزاید: «این بدین معناست كه قدرت رابطه بین كارآمدی شبكه عملكردی مغز و عملكرد شناختی با میزان مواد مغذی مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، محققان وجود ۳۲ ماده مغذی اصلی را در رژیم غذایی مدیترانه ای بررسی كردند كه در مطالعه قبلی مشخص شده بود با عملكرد بهتر مغز در افراد مسن مرتبط می باشد. این مطالعه شامل ۱۱۶ فرد بزرگسال سالم در رده سنی ۶۵ تا ۷۵ سال بود. شركت كنندگان در چندین تست شناختی هم شركت كردند.
بررسی ها نشان داد الگوی امگا۳، امگا۶، و كاروتن با كارآمدی بهتر شبكه عملكردی مغز مرتبط می باشد.

1397/10/18
14:26:06
5.0 / 5
4540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی