یافته جدید محققان؛

تأثیر عصاره دانه قهوه بر كاهش التهاب

تأثیر عصاره دانه قهوه بر كاهش التهاب

به گزارش بریونی محققان دریافتند عصاره دانه قهوه می تواند به كاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوكز و حساسیت انسولین كمك نماید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، زمانیكه دانه قهوه فراوری شده و بو داده می شود، پوسته و غلاف آن برداشته شده و بدون استفاده می ماند.
محققان دانشگاه ایلینوی آمریكا دریافته اند تركیبات فنولیك مقابله كننده با التهاب نظیر اسید پروتوكاتوئیك و اسید گالیك، در غلاف و پوسته قهوه وجود دارند كه به تسكین بیماری های مزمن كمك می كنند.
«الویرا گنزالز»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «فایده این عصاره بدست آمده از دانه قهوه به علت وجود تركیب آن است. مشخص شده كه این تركیبات غیرسمی بوده و این فنولیك ها دارای قابلیت آنتی اكسایشی بسیار بالایی هستند.»
محققان مشاهده نمودند زمانی كه سلول های چربی موش ها در معرض عصاره های بدست آمده از پوسته دانه قهوه قرار گرفت، تركیبات فنولیك باعث كاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوكز و حساسیت انسولین شد.
محققان امیدوارند این تركیبات بیواكتیو بتواند راهبردی برای جلوگیری از بیماری مزمن در رابطه با چاقی نظیر دیابت نوع۲ و بیماری قلبی عروقی باشد.

1398/07/30
10:29:56
5.0 / 5
4273
تگهای خبر: پوست , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بریونی