حضور هیئت ایرانی در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی

حضور هیئت ایرانی در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرهای جهانی

بریونی: هیئتی 19 نفره از ایران بعنوان ركوردار شهرهای جهانی صنایع دستی، شب گذشته برای حضور در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به كشور چین سفر كردند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی از ۱۳ تا ۱۸ آبان سال جاری در كشورهای چین و مالزی انجام خواهد شد. این همایش نخستین گردهمایی بزرگ ۳۸ شهر جهانی صنایع دستی دنیاست كه با حضور شهرداران شهرهای جهانی انجام می شود.
در این همایش پنج شهردار از شهرهای جهانی ایران شامل شهرداران شهرهای مریوان، لاله جین، میبد، سیرجان و سراوان به نمایندگی از روستای كلپورگان، همین طور ۹ نفر هنرمند شاخص حوزه صنایع دستی از شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، آباده، میبد، سیرجان، مریوان، لاله جین و روستای كلپورگان با همراهی هیئتی چهارنفره از مسئولان معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حضور می یابند.
یكی از برنامه های ویژه در كشور مالزی به نمایش گذاشتن لباس سنتی زنان و مردان شهرهای جهانی است كه از ایران هم لباس های سنتی شهرهای جهانی به معرض نمایش گذاشته خواهد شد. همین طور دو شهردار میبد و سیرجان در همایش كشور مالزی به ارائه سخنرانی می پردازند.
این گروه ۱۹ نفره از ایران بعنوان ركوردار شهرهای جهانی صنایع دستی شب گذشته، عازم سفر به كشور چین برای حضور در نخستین همایش بین المللی شهرداران شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی هستند كه از ۱۳ تا ۱۵ آبان در شهر اكسی كشور چین و از ۱۵ تا ۱۸ آبان در شهر كوچین مالزی انجام خواهد شد.


منبع:

1398/08/14
23:20:05
5.0 / 5
4126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بریونی