چه كسی جریمه لغو سفرها را بعد از تاریخ های اعلام شده بدهد؟

چه كسی جریمه لغو سفرها را بعد از تاریخ های اعلام شده بدهد؟

به گزارش بریونی یك فعال گردشگری اظهار داشت: پرداخت كامل جریمه كنسلی پروازها تنها تا زمانی است كه ایرلاین خارجی اعلام نموده ولی توریست سفرش را برای پس از آن تاریخ لغو می كند و درخواست برگشت كامل پولش را دارد.آزاد احمدی مدیرعامل یكی از دفاتر خدمات مسافرتی كه در حوزه ورودی و خروجی فعالیت می كند به خبرنگار مهر اظهار داشت: مشكلی كه با ایرلاین ها داریم این است كه هر كدام از آنها زمانی را برای لغو پروازها تعیین كرده اند كه تنها در آن زمان بابت كنسلی جریمه ای دریافت نمی كنند. بعنوان مثال امارات تا ۱۴ اسفند جریمه نمی گیرد و یا تركیش یا قطر كه تا ۱۰ مارچ فرصت داده اند ولی اعلام نموده اند كه برای پس از آن تاریخ تصمیم گیری و در نهایت اعلام خواهد شد اما مسافر الان می خواهد برای ۲۱ مارچ پرواز و تورش را كنسل كند. با ایرلاین كه صحبت می نماییم می گویند كه زمان را مشخص كرده ایم اگر برای پس از این تاریخ كنسلی صورت گیرد باید جریمه اش را بپردازید. مسافر هم بخش نامه های وزارت راه و میراث فرهنگی را به ما نشان میدهد كه گفته شده باید جریمه كنسلی از مسافر گرفته نشود.
احمدی بیان كرد: ما هم معتقدیم كه باید به همدیگر در این شرایط كمك نماییم اما یك دفعه اطلاع داده اند كه باید جریمه ای از مردم گرفته نشود ولی نگفتند كه ما از كجا هزینه كنسلی را كه به مردم می دهیم؛ جبران نماییم. آیا مسئولان ایران قدرت دارند كه به ایرلاین و یا هتل خارجی بگویند پیش پرداختی كه ما مدتها قبل به آنها داده ایم را برگردانند؟
این فعال گردشگری اظهار داشت: ما باید طبق جریمه ای كه در قراردادهاست هزینه لغو تور و پرواز را از مسافر بگیریم چون ایرلاین جریمه كنسلی تا یك تاریخ مشخصی از مسافر نمی گیرد برای پس از آن كه تكلیفی مشخص نكرده است. ما از وزارت میراث فرهنگی و وزارت راه می خواهیم تا كمك كنند نه به ما فشار بیاید و نه به مردم. قسمتی از این جریمه كنسلی را هم مسافر بپردازد قسمتی از این هزینه ها از عهده ما خارج است. مانند هزینه ویزا كه دیگر برنمی گردد. برای مسافری از رم به بارسلون پرواز گرفته ایم اگر الان كنسل نماییم برای آن ایرلاین توجیهی ندارد چون می گوید ما مشكلی نداریم مسافر بیاید و از پرواز استفاده نماید. پس باید جریمه كنسلی را پرداخت نماییم اما مسافر حاضر نیست این جریمه را بپردازد.
وی اضافه كرد: حاضریم برای همكاری را ملت ایران قسمتی از هزینه ها را نگیریم ولی الان همه بار به دوش بخش خصوصی و آژانس داران افتاده است. شاید بهتر باشد كه یا جریمه های كنسلی را كمتر كنند و یا اینكه اعلام كنند از این تورها برای زمان دیگری استفاده گردد تا بتوانیم قسمتی از این خسارت ها را جبران نماییم.
احمدی بیان كرد: از ماه آبان تورهای ورودی نیز لغو شده اند حتی تورهای گردشگری ورودی كه تا اپریل ۲۰۲۱ رزرو كرده بودند نیز سفرشان را به ایران لغو كردند و یا در تعلیق نگه داشته اند.


منبع:

1398/12/11
14:21:01
5.0 / 5
3474
تگهای خبر: خدمات , سفر , طب , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بریونی