رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر:

اسكله بازمانده از دوران دفاع مقدس حفظ شود

اسكله بازمانده از دوران دفاع مقدس حفظ شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خرمشهر حفظ و بازسازی اسكله بازمانده از دوران دفاع مقدس را بعنوان اثر ملی مربوط به آن دوران خواهان شد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، سجاد پاک گوهر شامگاه دوشنبه در جلسه ساماندهی امور سواحل و تفرجگاه ها، اظهار نمود: یکی از اسکله های گردشگری در مقابل موزه جنگ خرمشهر واقع است که در سال های دفاع مقدس محل حمل مهمات بوده است و هنوز بقایای آن دوران باقی مانده است که می توان مانع از تخریب آن شده و نسبت به مرمت و بازسازی این اسکله قدیمی اقدام نمود.
وی نگهداری از باقی مانده های اسکله ها را در «موزه دریا» پیشنهاد کرد و در این رابطه توضیح داد: باتوجه به راه اندازی موزه دریا در اداره کل بندر و دریانوردی می توان بقایای اسکله ها و شناورها را در این موزه حفظ کرد که به صورت قطع جاذبه گردشگری خواهد بود.
رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر همین طور تهیه بسته سرمایه گذاری را برای رونق سواحل پیشنهاد کرد و اظهار داشت: باتوجه به طولانی بودن روند ستاندن مجوزهای مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بخش آبی و سواحل پیشنهاد می شود که بسته های سرمایه گذاری که تمام مجوزهای مربوط را در آن گرفته شده باشد به سرمایه گذار تحویل شود تا رغبت برای سرمایه گذاری در این عرصه افزایش یابد.
پاک گوهر به سرمایه گذاران متقاضی ایجاد پروژه های گردشگری در ساحل کارون خرمشهر اشاره نمود و اظهار داشت: پروژه دوم یکی از پروژه های تفریحی است که این پروژه بعد از گذشت سه تا چهار سال مجوزهای لازم را از وزارت نیرو گرفته و درخواست تسهیلات و بحث سامانه کار را داده است.
وی اضافه کرد: پروژه دوم مرکز گردشگری ساحلی و رستوران دریایی به همراه قایق های تفریحی است که نخستین پروژه خاص در این حوزه می باشد که در حدود دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات داشته و میزان اشتغال آن ۱۱ نفر است.
بنا بگفته رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر اگر این پروژه مجوز آب جنوب را برای ساخت در رودخانه ستاندن کند، بحث پرداخت تسهیلات به این بخش نیز دنبال خواهد شد.

1399/03/30
13:27:17
5.0 / 5
2234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی