محققان انگلیسی دریافتند؛

پروبیوتیك ها به تسكین افسردگی كمك می كنند

پروبیوتیك ها به تسكین افسردگی كمك می كنند

بریونی: مطالعه جدید نشان میدهد مكمل های پروبیوتیك به تسكین علایم افسردگی در بعضی افراد كمك می نماید.به گزارش بریونی به نقل از مهر، پژوهشگران دریافتند در هفت آزمایش بالینی کوچک، مشخص شد انواع پروبیوتیک ها سبب بهبود علایم افسردگی در بیماران، حداقل در کوتاه مدت، شد.
یافته ها نقش سلامت روده، بویژه توازن در باکتری ها، و سلامت مغز را نشان میدهد.
البته پژوهشگران اذعان دارند که هنوز نتیجه گیری در مورد تأثیر پروبیوتیک ها بر تسکین افسردگی زود است.
«سانجی نوران»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی ساسکس، در این زمینه می گوید: «آزمایشات ما نشان میدهد که تأثیرات ناشی از پروبیوتیک ها ۲ تا ۳ ماه بطول می انجامد.»
پروبیوتیک ها، باکتری های زنده و مخمرهای هستند که به طورطبیعی در بدن ساکن هستند. مکمل های پروبیوتیک راهی برای بازگرداندن تعادل سالم تر باکتری های خوب هستند.
سیستم گوارش میزبان انواع گوناگونی از باکتری ها و سایر میکروب هاست که به میکروبیوم های روده معروف هستند و این ارگانیزم ها کاری بیش از هضم انجام می دهند.
تحقیق نشان میدهد میکروب ها در هر کاری شامل دفاع های ایمنی تا تولید ویتامین ها، ترکیبات ضدالتهابی، و حتی مواد شیمیایی تأثیرگذار بر مغز دخیل هستند.
تحقیقات قبلی نشان داده اند که افراد مبتلا به افسردگی دارای تفاوت های در باکتری های روده هستند. میزان دو نوع باکتری Coprococcus و Dialister، در مبتلایان به افسردگی بسیار اندک است.
محققان مشاهده نمودند مصرف پروبیوتیک سبب بهبود علایم افسردگی بیماران در طول دو تا سه ماه شد.
به گفته پژوهشگران، بهتر است پزشکان در کنار درمان استاندارد، از مکمل های پروبیوتیک هم استفاده کنند.


منبع:

1399/04/29
20:46:06
5.0 / 5
1951
تگهای خبر: بیماران , پزشك , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بریونی