اولین نمایشگاه ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیك ایران برپا شد

اولین نمایشگاه ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیك ایران برپا شد

بریونی: نمایشگاه ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیك ایران از امروز 19 مهر ماه به مناسبت روزجهانی پست با همكاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شروع به كار كرد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، این نمایشگاه برای اولین بار در کشور و با نمایش آثار سام شمس آبادی مدیر انجمن آریا فیلاتلیک انجام می شود.
مجموعه ای که در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته شامل کارت پستال هایی مربوط به ۱۰۰ تا ۱۲۰ سال پیش و در برگیرنده تمامی آثار دوره قاجار با موضوعاتی از قبیل رجال، پادشاهان، نظامیان، پلیس، زنان، کودکان، کسبه و تجار، معماری ایرانی و خارجی، خوراک و پوشاک، مدارس، مذهب، تهران شناسی و مشروطه است.
تعدادی از مجموعه داران از سراسر کشور، برای به نمایش گذاشتن سایر اقلام فیلاتلیک از قبیل تمبر، نامه، پاکت نامه های مهر خورده و استفاده شده، کارت پستال های تصویری، بارنامه، اسناد پستی، پست کارت، پاکات مهر روز و … در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
بنابر این گزارش، فیلاتلیک عرصه ای است که هر چیزی را شامل تمبر، پاکتِ نامه و پست کارت، اسناد پستی، بارنامه، لفافه و اسناد قدیمی که مربوط به دنیای پست و تلگراف باشد، در بر می گیرد.
نمایشگاه ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران هر ساله در کشورهای مختلف توسط شرکت های پست و فعالان حوزه تمبر بصورت ملی و بین المللی انجام می شود.
ویژگی بارز نمایشگاه ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران این است که با مشاوره پژوهشگران به صورت موضوعی، دوره ای و منطقه جغرافیایی انجام می شود.
نمایشگاه ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیک ایران، از ۱۹ تا ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹ از ۱۰ بامداد تا ۱۸ در موزه ارتباطات دایر است.
تور مجازی این نمایشگاه نیز در فضای مجازی، بوسیله پلت فرم های مختلف برای همگان فراهم خواهد شد.


منبع:

1399/07/20
14:32:05
5.0 / 5
1296
تگهای خبر: خوراك , شركت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بریونی