میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

چالش نرخ هواپیما و آژانس داران

چالش نرخ هواپیما و آژانس داران

به گزارش بریونی ادامه تعطیلی موزه ها در تهران، یافته های جدید در تخت جمشید، شوك شركت های هواپیمایی به آژانس های مسافرتی و درگذشت كارمندان وزارت میراث فرهنگی همچون خبرهای میراث فرهنگی در این هفته بود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، این هفته از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر رسید که سند تنظیمی برای ساماندهی گردشگری جنگل ها و سواحل کشور بررسی گردید.
جلسه مربوط به بررسی این طرح، این هفته با حضور مسؤلان معاونت گردشگری وزارتخانه برگزار گردید و زاهد شفیعی مدیر کل آموزش گردشگری بیان کرد چارچوب کلی این طرح با اولویت سواحل مکران در چارچوب چارچوب سیاستگذاری، مدیریت و حفاظت از جنگل ها با رویکرد گردشگری تهیه و برای سیر مراحل تصویب با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مورد بررسی قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: این طرح با مشخص کردن خطوط سیاستی بر مبنای مداخلات اصلی حوزه گردشگری در نواحی ساحلی و جنگل ها بعنوان پایه و مبنای اجرای برنامه های گردشگری منطبق با شاخصهای توسعه پایدار و رویکرد افزایش بهره وری تدوین شده است.
در این هفته همینطور با ابلاغ گران شدن نرخ بلیت هواپیماها، آژانس های مسافرتی به شدت از این مورد ناراحت بودند. اعلام می کردند که کرونا ضربه آخر توسط شرکت های هواپیمایی به آژانس های مسافرتی وارد شد. آنها با افزایش قیمت بلیت هواپیما می خواستند سوبسیدی که دولت باید به آنها می داد را از مردم بگیرند. در حالیکه افزایش ۱۵۰ درصدی نرخ بلیت هواپیماها اصلاً منصفانه نبود. درباره این مورد درصدی از نمایندگان مجلس اظهار نظر کردند و آنرا غیرمنصفانه دانستند. وزیر راه اعلام نمود این افزایش قیمت انجام نخواهد شد. با این وجود تصویر این تصمیم ناگهانی همچنان روی قیمت ها وجود دارد.
سانحه تأسف برانگیز برای ۴ کارمند وزارت میراث فرهنگی
این هفته ۴ نفر از کارمندان وزارت میراث فرهنگی به همراه یکی از باستان شناسان پیشکسوت از دنیا رفتند.
ابوالفضل عبیدی، محمدرضا سندگل، راننده و محسن شیخ الاسلامی از کارمندان وزارت میراث فرهنگی بودند که برای انجام مأموریت به سمت چابهار می رفتند اما نیمه های شب در حوالی نیکشهر تصادف کرده و در جا از دنیا رفتند.
مراسم تشییع این افراد هم در وزارت میراث فرهنگی برگزار گردید و هر کدام از آنها به زادگاهشان برای خاکسپاری فرستاده شدند.
به مناسبت درگذشت این افراد، برج طغرل هم به مدت ۱۰ دقیقه خاموش شد.
دکتر صادق ملک شهمیرزادی هم از باستان شناسان پیشکسوت همان روز دارفانی را وداع گفت. این دیرینه شناس اقدامات بسیاری در حوزه میراث فرهنگی انجام داده بود.
یافته های جدید در تخت جمشید
این هفته همینطور از تخت جمشید خبر رسید که فصل چهارم کاوش آبراهه های آن به پایان رسیده است. در این فصل چهره انسانی تراشیده شده ای بر دیوار شرقی آبراهه خاوری دروازه ناتمام شناسایی شد.
همچنین موزه ملی ایران هم اطلاع داد که با موزه آرمیتاژ در روسیه قصد همکاری برای برگزاری نمایشگاه را دارد. این مورد در دیداری بین رئیس موزه ملی با رئیس بخش آسیای میانه در دپارتمان شرقی موزه آرمیتاژ عنوان شد.
این هفته هم همچنان با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، موزه های تهران تا ۲۵ مهرماه تعطیل اعلام شده است.

1399/07/27
21:12:45
5.0 / 5
1435
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شركت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بریونی