گزارش های مجله معماری Domus از معماری ایرانی مستند می شود

گزارش های مجله معماری Domus از معماری ایرانی مستند می شود

گزارش هایی كه طی بیش از هشت دهه در مجله معماری Domus ایتالیا، درباب معماری نوین ایران تألیف و انتشار یافته در چارچوب طرحی با عنوان نگاه دوموس به ایران مستند نگاری می شود.به گزارش بریونی به نقل از مهر، اولین قسمت این مجموعه در حساب های کاربری سفارت ایتالیا در ایران، در توئیتر، اینستاگرام، و یوتیوب انتشار یافته است.
Domus یکی از مجلات معتبر تخصصی ایتالیا در حوزه معماری، هنر و طراحی است؛ که سال ۱۹۲۸ میلادی توسطGio Ponti طراح، نویسنده و مدرس ایتالیایی پایه گذاری شد و بر هنر و معماری مدرن و پست مدرن متمرکز است. در این مجله علاوه بر ایتالیا، به معماری مدرن در دیگر کشورها نیز پرداخته شده که در جریان آن، از دهه ۵۰ میلادی، معماری مدرن در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است.
طرح نگاه دوموس به ایران، با پشتیبانی سفارت ایتالیا در تهران و همکاری هیأت تحریریه مجله مذکور انجام می شود. تجربه رایزنی فرهنگی در برگزاری نشست تخصصی معماری معاصر ایران: چشم انداز و طرح های تحول و توسعه به میزبانی خانه معماری شهر رم در سال ۹۸ ؛ یا نشست گرایشات در معماری معاصر ایران به میزبانی دانشگاه Sapienza شهر رم در فروردین سال ۹۸ گویای توجه جامعه معماری ایتالیایی، به تحولات معماری در ایران معاصر است.

1399/08/06
22:34:43
5.0 / 5
1607
تگهای خبر: تخصص , نوین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بریونی