نیكزاد مطرح كرد؛

تجهیز ۲۳۰ مركز فرهنگی تاریخی به سیستم فروش بلیت الكترونیكی

تجهیز ۲۳۰ مركز فرهنگی تاریخی به سیستم فروش بلیت الكترونیكی

به گزارش بریونی مدیرعامل شركت مادر تخصصی ایران گردی و جهان گردی اظهار داشت: 230 مركز فرهنگی تاریخی مجهز به سیستم فروش بلیت الكترونیكی شدند، مقرر است 12 مركز باقیمانده نیز تا هفته آتی به این سیستم تجهیز شوند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به همراه معاون توسعه مدیریت و معاون صنایع دستی حدود پنج ساعت از شرکت مادر تخصصی ایران گردی و جهان گردی بازدید کرد و در روند اجرای جزئیات طرح های این شرکت قرار گرفت.
خشایار نیکزادفر درباب پروژه های شرکت مادر تخصصی ایران گردی و جهان گردی اظهار داشت: مجموعه ای به صورت مشارکتی سال قبل با حضور معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد. شکل گیری اولیه این مجموعه جهت راه اندازی سیستم فروش بلیت الکترونیکی بود. یکی از پروژه های این مجموعه که به شکل مشارکتی با یکی از بانک ها در حال انجام می باشد، سیستم فروش بلیت الکترونیکی در سراسر کشور بوده که سال قبل از ۲۴۲ مرکز فرهنگی تاریخی که تحت پوشش وزارتخانه است ۷۰ مرکز از ۱۶ استان مجهز به سیستم فروش بلیت الکترونیک شد و تا حالا نیز ۲۳۰ مرکز از ۲۸ استان مجهز به این سیستم شده اند.
او اضافه کرد: همچون مزایا سیستم فروش بلیت الکترونیکی در مراکز فرهنگی تاریخی می توان به شفافیت مالی، جلوگیری از تقلب و سوء استفاده و مصرف بی رویه کاغذ، امکان خرید اینترنتی به سادگی بوسیله تلفن همراه و همین طور کاهش نیروی انسانی کنترل گر اشاره نمود.
نیکزادفر اشاره کرد: از دیگر پروژه هایی که به شکل مشارکتی انجام شده است می توان به سامانه یکپارچه تطبیق و استانداردسازی تأسیسات گردشگری و سامانه ملی مجازی صنایع دستی اشاره نمود که مقرر است با حضور مونسان از این سامانه ها رونمایی شود.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایران گردی و جهان گردی بیان کرد: توضیحاتی درباب اجرای پروژه های مجتمع های خدماتی بهداشتی استان های اردبیل، فارس و کرمان به مونسان ارائه و مقرر شد تفاهم نامه ای با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منعقد شود تا بهره برداری از این پروژه ها به این شرکت واگذار شود.
او اضافه کرد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر نگهداری این مجتمع ها تاکید کردند. به این منظور بحث راه اندازی پمپ بنزین های کوچک مقیاس در مجتمع های خدماتی بهداشتی عنوان شد و وزیر نیز دراین زمینه موافقت خودرا اعلام نمودند و قرار شد مدیران کل استانها برای ستاندن مجوزهای لازم دراین زمینه از ادارات پخش و پالایش استان های خود مساعدت لازم را با این شرکت داشته باشند.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایران گردی و جهان گردی اظهار داشت: گزارشی نیز درباب نوسازی ساختمان دفتر مرکزی و مراحل اجرائی پروژه مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه که مدیریت اجرای آن بر عهده این شرکت است به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه شد.
برگزاری مسابقه طراحی معماری فروشگاه های صنایع دستی در اقلیم های مختلف
نیکزادفر از برگزاری مسابقه طراحی معماری فروشگاه های صنایع دستی در اقلیم های مختلف آگاهی داد و اظهار نمود: فراخوان این مسابقه پس از ابلاغ اعتبار منتشر خواهد شد.
او بیان کرد: با توجه به این که تفاهم نامه ای با دفاتر خدمات الکترونیک دولت منعقد شده، دکتر مونسان بر استفاده از ظرفیت این تفاهم نامه بمنظور تسهیل در ارائه خدمات به مخاطبان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کردند، همین طور دستور دادند تا هر چه زودتر پیگیری برای تجهیز و راه اندازی دفاتر اطلاع رسانی در مبادی ورودی گمرکات و فرودگاه امام خمینی (ره) صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایران گردی و جهان گردی از برگزاری سه دوره آموزشی غیرحضوری برای مالکان و بهره برداران خانه های مسافر آگاهی داد و اضافه کرد: در سامانه خانه مسافر سه دوره آموزشی به شکل ویدئویی با موضوعات اصول اولیه ایمنی و بهداشت، فنون پذیرایی و تشریفات و مهارت های ارتباط مؤثر پیش بینی شده و علاقه مندان می توانند از این دوره ها استفاده کنند، در آزمون غیرحضوری شرکت کرده و گواهینامه آنرا که توسط اداره کل آموزش معاونت گردشگری به شکل الکترونیکی صادر می شود، دریافت نمایند.
نیکزادفر اشاره کرد: مقرر شد تا استفاده از این سامانه توسط معاونت گردشگری به استانها طی چند روز آینده ابلاغ شود.
بهسازی دیوار شمالی کلیسای سنت استپانوس
او از بهسازی دیوار شمالی کلیسای سنت استپانوس آگاهی داد و اضافه کرد: طرح بهسازی به معاونت میراث فرهنگی ارسال شده و کلیات آن در شورای فنی متشکل از پیشکسوتان حوزه میراث فرهنگی و با حضور معاون میراث فرهنگی کشور مورد تأیید قرار گرفته است. به امید خدا به محض ابلاغ اعتبار لازم از طرف وزارتخانه عملیات اجرائی آن بعد از طی تشریفات قانونی و شناسایی پیمانکار واجد شرایط آغاز خواهد شد.


منبع:

1399/08/24
14:20:47
5.0 / 5
1206
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بریونی