در گزارش بریونی بیان شد؛

لنج بندر كنگ به اقامتگاه سه ستاره شناور تبدیل می شود

لنج بندر كنگ به اقامتگاه سه ستاره شناور تبدیل می شود

لنج بوم صد ساله ای که شهرداری بندر کنگ آنرا خریداری و احیا کرده، مقرر است بعنوان اقامتگاه شناوری که خدمات هتل سه ستاره را می دهد، در خلیج فارس فعالیت کند.ایوب زارعی شهردار بندر کنگ و مدیر پایگاه میراث جهانی دانش لنج سازی و دریانوردی خلیج فارس به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما لنج قدیمی بوم را بصورت صد درصد تعویض کردیم. حتی شلمون های لنج تا ۸۰ درصد نوسازی شد. هرچند که هنوز بخش های بالای این لنج مانده و قدیمی است اما ایستایی این لنج تا صد درصد افزوده شد. ما این کار را انجام دادیم تا سازمان بنادر و دریانوردی، آنرا بعنوان نمونه ببیند و سازمان های مربوطه نیز تائیدیه های لازم را برای فعالیت این لنج بدهند.
زارعی اظهار داشت: می خواستیم به همه نشان دهیم که می توان این لنج ها را احیا کرد بدین سبب از این لنج بعنوان هتل شناور یا اقامتگاه با خدمات هتل سه ستاره استفاده خواهیم کرد. برای دستورالعمل استفاده از این لنج ها بعنوان اقامتگاه یا کاربری گردشگری نیز منطقه آزاد کیش با ما مشارکت کرد. این دستورالعمل را به سازمان بنادر و دریانوردی برای تصویب ارسال می نماییم.
وی افزود: زمانی که شهرداری بندر کنگ، «بوم» صد ساله ای را خریداری کرد همه گفتند چرا وقتی مقرر است این لنج از بین برود، آنرا خریدید؟ می توانستید این هزینه را برای یک لنج سالم بگذارید. پاسخم این بود که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم به سمتی می رویم که تکنولوژی و امکانات در حال پیشرفت است و شناورهای فلزی جای این لنج های چوبی را می گیرد ولی اگر در زمینه گردشگری کار نماییم، می توانیم از دانش لنج سازی حفاظت نماییم و یک فعالیت گردشگری متنوعی داشته باشیم که با سایر کشورها رقابت کند.

1400/02/12
20:55:24
5.0 / 5
634
تگهای خبر: اقامت , تكنولوژی , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بریونی