ماماهای برتر استان قم مورد تجلیل قرار گرفتند

ماماهای برتر استان قم مورد تجلیل قرار گرفتند

ایرنا- همزمان با هفته سلامت، جشن روز ماما در دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور مسئولان این دانشگاه، حسین غریب مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم و زینب عبدالهی مدیر دفتر امور زنان و خانواده استانداری قم برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس علوم پزشکی استان در این مراسم اظهار داشت: به برکت مجاهدت ها و تلاشهای صورت گرفته در عرصه مقابله با ویروس کرونا امروز می توانیم در کنار هم جشن برگزار کنیم؛ جامعه مامایی هم در این امر نقش بسزایی داشتند.
مهدی مصری اضافه کرد: ماماهای استان قم در اپیدمی کرونا در جهت کنترل و مراقبت از مادران پرخطر و درگیر کرونا، نهایت تلاش را انجام دادند که از زحمات آنها قدردانی می نماییم.
وی افزود: صد سال از خدمات مامایی در کشور می گذرد و یکی از مشاغل پراسترس مامایی است، اما متاسفانه هنوز جایگاه واقعی آنها دیده نمی گردد.
مصری به مبحث جوانی جمعیت اشاره نمود و اظهار داشت: این مورد مد نظر دنیا بوده و کشورهای مختلف می دانند که افزایش جمعیت و نیروی جوان پرارزش و در آینده آن کشور اثرگذار است.
وی اظهار داشت: در کشور و استان قم هم برنامه ریزی های گسترده ای در این حوزه انجام شده و قرارگاه تعالی جمعیت هم در سطح استان دایر و جامعه مامایی هم در این حوزه نقش بسزایی دارد.
رییس سازمان نظام پزشکی استان قم هم در این نشست ضمن تبریک به مناسبت روز ماما از زحمات و تلاشهای جامعه مامایی استان قدردانی کرد.
حسن عادلی اضافه کرد: کار جامعه سلامت به صورت تیمی بوده و اگر این تیم منسجم در کنار هم نباشند، سلامت مردم خدشه دار شده و برنامه ها به درستی پیش نمی رود.
وی افزود: بنده به نمایندگی از جامعه پزشکی استان از تلاش ها و زحمات جامعه مامایی استان قدردانی کرده و آرزوی موفقیت برای شما دارم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم هم اظهار داشت: ماماها مسئولیت سلامت جنین و هم مادر را برعهده دارند که با تلاشهای مضاعفی که انجام می دهند، نقش قابل توجهی در سلامت جامعه خواهند داشت.
محسن رضایی اضافه کرد: جامعه مامایی استان در دوره های مختلف همچون همه گیری ویروس کرونا، در کنار خانواده سلامت در جهت مراقبت از بیماران نهایت تلاش را انجام دادند که از زحمات آنها قدردانی می نماییم.
معاون فنی مرکز بهداشت قم هم به مبحث جوانی جمعیت اشاره نمود و اظهار داشت: جمعیت کشور به شدت درحال پیر شدن است و متاسفانه شاهد کاهش رشد جمعیت هستیم.
محمدجواد باقریان اضافه کرد: تمام دنیا به دنبال بالندگی و پویایی جمعیت خود است و کشور ما نباید از این مورد عقب مانده و گرفتار مشکل شود.
استان قم دارای ۸۰۰ ماما در بخش های مختلف است که در انتها این مراسم از ماماهای نمونه قم تجلیل شد.


منبع:

1401/02/20
12:13:09
5.0 / 5
290
تگهای خبر: بیماران , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بریونی