جزییات ایجاد بندر خشک در شهر آفتاب

جزییات ایجاد بندر خشک در شهر آفتاب

بریونی: مدیرعامل شهر آفتاب جزییات ایجاد بندر خشک در مجموعه شهر آفتاب را تشریح نمود.


عباس تقدسی نژاد در گفتگو با ایسنا، در مورد جزئیات ایجاد بندر خشک در شهر آفتاب اظهار داشت: مجموعه شهرآفتاب، منطقه اقتصادی ری و فرودگاه امام خمینی اضلاع یک مثلث اقتصادی هستند که میتوان با گسترش و ارتقاء فعالیتهای آنان، این مثلث اقتصادی را شکوفا کرد.

وی با اشاره به اینکه اضلاع این مثلث اقتصادی ظرفیت های زیادی دارند که متاسفانه تابحال به آنها بی توجهی شده است و باید شکوفا شوند، اضافه کرد: این منطقه اقتصادی می تواند در حوزه بازاریابی و پشتیبانی شرکتهای بزرگ دنیا وارد میدان شود؛ چونکه بعضی از صادرکنندگان بزرگ همچون چین، ژاپن و... به علت مسافت جغرافیای دوری که دارند، هزینه های صادراتشان گران است و می توانند با استفاده از ظرفیت بندر خشکی که افتتاح می گردد، هزینه هایشان را کاهش دهند.

مدیرعامل شهر آفتاب با اشاره به اینکه با ایجاد این بندر، یک شوک اقتصادی ایجاد می شود، اظهار داشت: مجموعه شهرآفتاب بخش های طراحی و همینطور بازاریابی، فروش و خدمات پشتیبانی را برعهده می گیرد که شرکتهای بزرگ دنیا می توانند در آن مستقر شوند، فرودگاه امام خمینی (ره) مسئولیت توزیع را بر عهده می گیرد و همینطور منطقه ویژه اقتصادی ری تولید انبوه را بر عهده خواهد گرفت.

تقدسی نژاد با اشاره به اینکه می توانیم بیشتر از ۲۰۰ هکتار از زمینهای مجاور شهرآفتاب را به بندر خشک تبدیل نماییم، اضافه کرد: می توانیم انبارهای مکانیزه با قابلیت های مختلف نگهداری اقلام با هر دما، ابعاد و... را طراحی نماییم و در توزیع و انتقال هم می توانیم از ظرفیت خط راه آهن و مترو استفاده نماییم چونکه ایستگاه متروی شهرآفتاب و فرودگاه در یک مسیر قرار دارند و می توانند به کمک یکدیگر بیایند.

تقدسی نژاد با اشاره به اینکه عزم جدی جهت راه اندازی این بندر داریم و در پروژه های سرمایه گذاری هم قرار دارد و تابحال بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است، اظهار داشت: امروز در تفاهمنامه ای با مترو گام اول را در داخل شهرداری برداشتیم و به مرور با سازمانهای دیگر همچون کمرگ و... هم جلسه برگزار خواهیم کرد.


منبع:

1401/05/10
23:41:45
5.0 / 5
209
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بریونی