اعلام زمان ابلاغ بسته تشویقی بافتهای فرسوده

اعلام زمان ابلاغ بسته تشویقی بافتهای فرسوده

به گزارش بریونی، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بسته تشویقی شهرسازانه در بافتهای فرسوده که بتازگی توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده، یک تا دو هفته دیگر به مراجع صدور پروانه ابلاغ می شود.


محمد آئینی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: هم اکنون سیاست ها و ضوابط کالبدی متضمن تشویق نوسازی محله ای در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری توسط شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده است و فکر می کنم یک تا دو هفته زمان ببرد تا به مراجع صدور پروانه ابلاغ شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: این بسته برای چهار گروه که مبادرت به نوسازی در بافت های فرسوده می کنند، دیده شده و برای هر گروه مشوق های مختلفی همچون اعطای حداکثر دو طبقه تشویقی در نظر گرفته است.

هدف نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی
وی با اشاره به برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران برای نوسازی سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی اظهار داشت: تلاش می نماییم نسبت به گذشته کار ۱۰ برابری انجام دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: در نوسازی محله ای سازندگان باید طرح مصوب خاص داشته باشند که در آن راه اندازی مرکز محله و معماری ایرانی – اسلامی مدنظر قرار دارد. علاوه بر این نفوذناپذیری یکی از اشکالات این مناطق بشمار می رود و مهمست که محورها و معابر عریض تر و تردد تسهیل شود که این امر در قالب نوسازی محله ای آسان تر اتفاق می افتد اما مهم تر از همه این موارد حفظ جان انسان هایی است که در این مناطق زندگی می کنند.
بگفته او در سال قبل از ۱۷ هزار تسهیلات ارائه شده برای نوسازی بافت های فرسوده حدود ۱۰۰۰ واحد یک طبقه، حدود ۲۰۰۰ واحد دو طبقه و در مجموع حدود ۷۰ درصد تسهیلات به مجتمع های کمتر از پنج واحد ارائه شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هدف این است که سالانه ۲۰۰ هزار واحد را نوسازی نماییم، اظهار داشت: در صورت تحقق این هدف، ظرف پنج سال به یک شرایط اطمینان بخش خواهیم رسید و درصد ناپایداری بناها در سراسر کشور به زیر ۵۰ درصد می رسد. از سازندگان، توسعه گران و انبوه سازان دعوت می کنم از فرصت خوبی که در قالب این سه بسته مالی، اداری و شهرسازانه فراهم شده، بهره برده و به کمک شهروندان ساکن در بافت فرسوده بیایند. همین طور با کمک شهرداری ها نظارت خوبی بر روند ارائه این مشوق ها صورت می گیرد تا حقوق هیچ کدام از طرفین پایمال نشود.
منبع:

1401/06/27
11:24:30
5.0 / 5
164
تگهای خبر: شركت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بریونی