مطالعات نشان می دهد؛

روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می کند

روغن کریل از مغز در مقابل پیری محافظت می کند

بریونی: بر طبق تحقیقات جدید، مکمل روغن کریل ممکنست از مغز در مقابل پیری محافظت نماید.به گزارش بریونی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، پژوهشگران تأثیر روغن کریل را بر انحطاط عصبی ناشی از سن و بیماری پارکینسون بررسی کردند.
آنها دریافتند که روغن کریل می تواند در مقابل خیلی از فرآیندهای عصبی در کرم ها و رده های سلولی انسانی محافظت کند.
روغن های دریایی مانند روغن ماهی به شکل گسترده ای به سبب خاصیت تقویت کننده سلامتی مورد بررسی قرار گرفته اند. با این وجود، تا حالا روغن کریل نسبتاً نادیده گرفته شده است.
روغن کریل که از سخت پوستان شبه میگو که در اعماق اقیانوس منجمد جنوبی زندگی می کنند، بدست می آید دارای مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ با زنجیره بلند، آنتی اکسیدان ها و کولین است که یک ماده مغذی اساسی است که به رشد و عملکرد سالم مغز کمک می نماید.
نتایج یک مطالعه نشان داد که مکمل های رژیم غذایی روغن کریل مانع از میان رفتن حافظه در مدلهای موش مبتلا به آلزایمر می شود.
اخیراً پژوهشگران اثرات روغن کریل را بر روی مدل کرم حلقوی مبتلا به بیماری پارکینسون بررسی کردند.
آنها دریافتند که روغن کریل از سلول های عصبی دوپامینرژیک ناشی از زوال مربوط به سن و بهبود شناخت محافظت می کند. تصور می شود تخریب نورونهای دوپامینرژیک نقش اساسی در پارکینسون دارد.
دکتر «پاپاسانی سوبایح»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی شیکاگو، در این زمینه می گوید: «این مطالعه پتانسیل اسیدهای چرب امگا ۳، کولین و آنتی اکسیدان ها را در کُند شدن لطمه های مربوط به سن به سلول های عصبی نشان میدهد.»
محققان تصمیم گرفتند که کرمهای حلقوی را مطالعه کنند برای اینکه فرآیندهای پیری آنها مشابه انسان است. تحقیقات قبلی نشان میدهد که روغن کریل می تواند طول عمر این کرم ها را تا چهار روز افزایش دهد. طول عمر متوسط آنها بین ۱۸-۲۰ روز است.
در مطالعه حاضر، پژوهشگران اثرات روغن کریل را بر روی مدلهای کرم اندازه گیری کردند. نتایج نشان داد کرمهای درمان نشده با روغن کریل بعد از شش روز، بیش از ۳۰ درصد از نورونهای دوپامینرژیک شأن وضعیت انحطاط بدی داشتند. با این وجود، کرمهای تحت درمان با کریل هیچ کاهشی در نورون های عصبی شأن تجربه نکردند.
آزمایشات بیشتر نشان داد که روغن کریل منجر به کاهش ۶ برابری استرس اکسایشی در کرم ها و بهبود شناخت آنها شد. پژوهشگران همین طور دریافتند که روغن کریل فعالیت ژنتیکی را که برای افزایش پیری سالم شناخته شده است، تقویت می کند.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


1401/09/23
11:47:39
5.0 / 5
373
تگهای خبر: پوست , رژیم , رژیم غذایی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی