سخنگوی شهردار تهران عنوان كرد

رونمایی از سامانه من شهردارم برای تهرانی ها

رونمایی از سامانه من شهردارم برای تهرانی ها

به گزارش بریونی، سخنگوی شهرداری تهران از رونمایی سامانه «من شهردارم» با هدف اجرای طرح بودجه ریزی مشارکتی برمبنای دیدگاه شهروندان آگاهی داد و اظهار داشت: موزه صنعت کارخانه سیمان ری نیز در هجدهمین شنبه افتخار و امید افتتاح خواهد شد.


عبدالمطهر محمدخانی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی برنامه های هجدهمین شنبه امید و افتخار اظهار داشت: در هجدهمین شنبه امید و افتخار در کنار افتتاح موزه صنعت (کارخانه سیمان ری)، از سایت «من شهردارم» نیز با هدف مشارکت شهروندان در بودجه ریزی پروژه های شهری و نظرسنجی درباره ی ۲۰۰۰ پروژه شهری رونمایی می شود.

وی ادامه داد: سومین برنامه ویژه در روز شنبه بهره برداری از ۷ پروژه شهری دیگر در مناطق ۵، ۱۰ و ۱۹ بصورت همزمان است.

از رونمایی سامانه من شهردارم تا موزه صنعت سیمان

سخنگوی شهرداری تهران در توضیح بیشتر درباره ی رونمایی از سامانه «من شهردارم» با حضور شهردار تهران، افزود: در قالب این طرح مقرر است، با انجام یک نظرسنجی بزرگ از ۲۰۰۰ پروژه شهری، اولویت های برنامه های شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ مشخص شود. این که پروژه های عمرانی با نظر مردم اجرائی شود، شیوه جدیدی است که نیاز به فرهنگ سازی دارد.

محمدخانی اشاره کرد: در قالب راه اندازی این سامانه بدنبال این پرسش از مردم هستیم که شما اجرای کدام پروژه های عمرانی را در شهر تهران در اولویت قرار می دهید تا ما به عنوان پروژه های پیشنهادی شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ به شورای شهر تهران پیشنهاد دهیم.

ایشان سپس به افتتاح موزه صنعت در هجدهمین شنبه افتخار و امید آگاهی داد و اضافه کرد: کارخانه سیمان ری، اولین کارخانه سیمان ایران بود که در دی ماه ۱۳۱۲ راه اندازی شد و تا سال ۱۳۶۰ طی چهار مرحله مختلف توسعه یافت و میزان تولید آن تا سقف ۶۰۰ تن در روز رسید. این کارخانه، تا اواخر سال ۱۳۶۲ فعال بود و در اسفند ماه سال ۱۳۶۲ بدنبال گسترش شهر تهران و قدیمی شدن شیوه تولید و از رده خارج شدن دستگاهها، تولید واحدهای کارخانه متوقف در سال ۱۳۶۳ این مجموعه تعطیل شد.

سخنگوی شهرداری تهران افزود: به پیشنهاد شهرداری تهران، هیات وزیران سال ۱۳۹۷ طی مصوبه ای حق استفاده از کارخانه سیمان ری را با هدف مرمت، بازسازی و تبدیل آن به موزه صنعت سیمان و مجموعه گردشگری با کاربری های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای مدت ۳۰ سال به شهرداری تهران واگذار کرد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در سال ۱۳۹۸ مرمت و باز آفرینی این مجموعه را به سازمان نوسازی شهر تهران سپرد و این کارخانه در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ رفع معارض شد و طراحی آن در سال ۱۴۰۰ صورت گرفت.

محمدخانی اشاره کرد: بعد از طراحی و با هدف بازگشایی هر چه سریع تر مجموعه در سال ۱۴۰۱ در دوره ی جدید مدیریت شهری، عملیات اجرائی فاز اول کارخانه از محل منابع سازمان نوسازی شهرتهران با هدف تبدیل مجموعه «سیمان ری» به «کار موزه» شروع و ظرف مدت ۷ ماه، فاز اول کارخانه که شامل ۵۰۰۰ متر مربع محوطه، ۲۰۰۰ متر مربع فضای کار اشتراکی، ۹۰۰ متر مربع گالری و مرکز اسناد در کنار ۱۰۰۰ متر مربع موزه صنعت می شود، جهت استفاده هموطنان آماده شده است.

وی افزود: روند بازآفرینی مجموعه سیمان ری امری مداوم خواهد بود و تا سه سال دیگر و در فاز های بعدی ادامه خواهد داشت.

جزییات ۷ پروژه عمرانی در سطح مناطق که شنبه به بهره برداری می رسند

سخنگوی شهرداری تهران اجرای ۷ پروژه عمرانی در مناطق ۵، ۱۰ و ۱۹ را از دیگر پروژه های شنبه های امید و افتخار معرفی نمود و اضافه کرد: راه اندازی پیاده راه ضلع شرقی خیابان نیاز شمالی و همین طور اجرای روکش خیابان نیاز بعد از ۱۵ سال دو طرح عمرانی است که شنبه به بهره برداری می رسند.

وی افزود: بازسازی و ساماندهی مجموعه فرهنگی شهر ورزش جهت برگزاری مراسمات آئینی نیز یکی دیگر از پروژه هایی است که در شنبه امید و افتخار به بهره برداری می رسد.

محمد خانی با اشاره به بهره برداری از مخزن آب پارک آئینه در منطقه ۱۰ افزود: ساخت مخزن ژئوممبران بوستان کوهسار، راه اندازی پیاده راه خیابان بیمه سوم و راه اندازی آمفی تئاتر روباز پارک الهام از پروژه های عمرانی منطقه ۵ به عنوان دیگر پروژه های مورد بهره برداری در روز شنبه پیش رو خواهند بود.

منبع:

1401/10/02
12:34:24
5.0 / 5
337
تگهای خبر: تولید , دستگاه , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی