تنفس هوای قابل قبول در تهران

تنفس هوای قابل قبول در تهران

بریونی: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، اکنون (21 اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول» قرار دارد.به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۹۵ و در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۲۱ روز شنبه (۲۰ اسفند) تا ساعت ۷ بامداد امروز برای گروههای حساس ناسالم بود اما باردیگر از ساعت ۸ با رسیدن به عدد ۹۸ قابل قبول شد که این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1401/12/21
10:41:00
5.0 / 5
192
تگهای خبر: شركت , طب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بریونی