مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران عنوان كرد

بهره گیری از مخازن زباله متنوع در تهران

بهره گیری از مخازن زباله متنوع در تهران

به گزارش بریونی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تکیه بر استفاده از مخازن و شیوه های متنوع در حوزه ذخیره سازی پسماند تهران از ورود مخازن «روکش دار و زیربازشو» به پایتخت در آینده نزدیک اطلاع داد.


رضا شرفی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند نوسازی مخازن زباله و تغییر ظاهری مخازن زباله پایتخت در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: در حوزه ذخیره سازی پسماند باتوجه به این که ذخیره سازی توسط مخازن اتفاق می افتد بطور قطع در مرحله اول نوسازی مخازن فعلی در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: فرایند خرید مخازن برای نوسازی صورت گرفته و اعتبار خوبی از جانب شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۲ در حوزه خرید مخازن اختصاص داده شده است که روند تعبیه و خرید در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: در سال ۱۴۰۱ هم علیرغم تنش قیمتی که وجود داشت با روند نوسازی با تأخیر مواجهه شدیم ولی این کار انجام شد و مخازن جدید به مناطق ۲۲ گانه شهر تهران تحویل داده شد. بدین سان با اقدامات سال قبل و آنچه که در ۱۴۰۲ انجام خواهد شد؛ در حوزه نوسازی مخازن زباله، چهره شهر تهران تغییر خواهد نمود و شهروندان شاهد نوسازی این مخازن خواهند بود.وی تصریح کرد: بدون شک نوسازی مخازن یک فرآیند و روند یکساله است که شروع شده و در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ شاهد این تحول در بحث ذخیره سازی خواهیم بود؛ اما این مورد اتفاقی نقطه ای و لحظه ای نیست ولی تلاش خواهیم کرد این مأموریتی که به ما داده شده است را زودتر از موعد مقرر انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در قسمت دیگری از صحبت های خود با تکیه بر این که در حوزه ذخیره سازی پسماند و مخازن طرح های جدیدی را پیگیری می نماییم، اضافه کرد: برای سال ۱۴۰۲ مخازن روکش دار نمونه های اولیه آماده شده است. همینطور مخازن زیربازشو آماده شده و در مورد ساخت آن مشغول مذاکره با سازنده هستیم که تغییراتی در آن اعمال شود تا قابلیت جانمایی در سطح شهر تهران برای آن فراهم گردد.وی ادامه داد: تغییراتی که در سیستم ذخیره سازی ایجاد می نماییم دو هدف را دنبال می کند نخست آنکه در حوزه منظر شهری مناسب باشد و دست زباله گردها از این مخازن کوتاه شود و در مرحله بعد در حوزه نظافت مخزن و ارتقاء زیست شهری و صیانت از محیط زیست، مطالبات ما محقق شود.

شرفی تصریح کرد: بطور قطع نگاه استفاده از تنوع مخزن در سطح شهر را پیگیری می کنیم؛ تهران شهر بزرگی است که هم اکنون حدود ۶۰ هزار مخزن زباله در آن وجود دارد که فرآیند نوسازی و تغییر آن در طراحی، نصب و به کار گیری فرایندی طولانی خواهد بود که تلاش می نماییم در زمان کوتاه تری به نتیجه برسیم؛ ولی بدون شک اقداماتی نخواهد بود که در چند روز خودنمایی کند.وی ادامه داد: در آینده امکان دارد چندین نوع مخزن وابسته به شرایط معابر و ظرفیت آنها در تهران مورد استفاده قرار گیرد؛ در واقع برای نقطه یابی بر مبنای پهنا و عرض معبر و موقعیت مکانی از مخازن مختلف استفاده می نماییم و خویش را محدود به یک مخزن و یک شیوه ذخیره سازی نمی نماییم. اصولاً شرایط معابر در تهران متفاوت می باشد و از شیوه های مختلف، بسته به شرایط بهره خواهیم گرفت.
1402/01/04
14:39:50
5.0 / 5
196
تگهای خبر: خرید , سیستم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بریونی