مدیرعامل متروی تهران خبر داد

شروع عملیات حفاری خط10مترو در اوایل تیرماه

شروع عملیات حفاری خط10مترو در اوایل تیرماه

بریونی: مدیرعامل شرکت متروی تهران از احتمال شروع عملیات حفاری خط 10 مترو در اوایل تیرماه سال جاری آگاهی داد.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، محسن هرمزی در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر تهران از شرکت واگن سازی تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت واگن ملی اظهار داشت: واگن ملی با همکاری معاونت ریاست جمهوری، شرکت واگن سازی تهران و چند شرکت دیگر ایجاد می شود.
وی افزود: کارفرمای این پروژه، متروی تهران است و قرارداد ساخت ۱۰۸+ ۵ قطار ملی و در مجموع ۱۱۳ دستگاه در حال انعقاد و طی مراحل تشریفات در سازمان برنامه و بودجه است و در خرداد ماه جلسات نهایی آن انجام می شود.
هرمزی اشاره کرد: نخستین رام قطار ملی بر طبق قراردادها باید یک سال پس از انعقاد قرارداد وارد ناوگان شود البته بدنبال این هستیم تا زودتر قطار ساخته و وارد ناوگان شود.
مدیرعامل شرکت متروی تهران درباره ی یک رام قطار ملی که در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ رونمایی گردید نیز اظهار داشت: قطاری که در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ رونمایی گردید هنوز مراحل تکمیلی را طی نکرده بود و ملی نبود. برخی قطعات آن واگن ملی از روی دیگر قطارها برداشته شده بودند و بومی سازی نبودند؛ اما با کوشش های انجام شده قطار ملی اکنون ۸۵ درصد بومی سازی شده است.
هرمزی با اشاره به نهایی شدن تست های قطار ملی برای ورود به خط اشاره کرد: یک شرکت بین المللی موضوعات فنی را پایش می کند و بیش از ۹۲ درصد تست قطار ملی پیشرفت داشته است و باید یک خط در اختیار این قطار قرارگیرد تا تست های تکمیلی آن صورت گیرد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به بودجه واگن ملی اشاره کرد: معاون اول رییس جمهور برای واگن ملی ۷۷ میلیون یورو از محل فروش نفت اختصاص داده است و اکنون نیز ساخت بدنه واگن ملی در شرکت واگن سازی تهران شروع شده است.
ایشان سپس همین طور درباره ی ساخت خطوط جدید مترو در تهران اظهار داشت: عملیات حفاری خط ۱۰ مترو در آخر خرداد و اوایل تیرماه شروع خواهد شد همین طور در حال انعقاد قرارداد با شرکت مپنا برای خط ۱۱ هستیم و خط ۹ متروی تهران نیز با همکاری قرارگاه خاتم منعقد می شود و قرارداد توسعه شرقی خط ۴ هم با بنیاد مسکن بسته شده است.
هرمزی درباره ی قرارداد ۶۳۰ واگن مترو نیز اضافه کرد: قرارداد ساخت ۶۳۰ واگن با همکاری دولت و از محل فروش نفت پیگیری می شود و پیش پرداخت آن داده شده است و تا پایان ماه تمام مبلغ آن عملیاتی خواهد شد و ساخت شروع می شود.
منبع:

1402/03/01
13:55:45
5.0 / 5
243
تگهای خبر: دستگاه , شركت , طب , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بریونی