مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تشریح كرد

عملکرد صندوق صعب العلاج مشابه بیمه های تکمیلی

عملکرد صندوق صعب العلاج مشابه بیمه های تکمیلی

به گزارش بریونی، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، آخرین وضعیت خدمات دهی صندوق پشتیبانی از بیماری های خاص و صعب العلاج و چگونگی بهره مندی بیماران نادر از حمایت های این صندوق را شرح داد.


محمد اسماعیل کاملی در گفتگو با ایسنا، درباره جزئیات خدمات صندوق پشتیبانی از بیماری های خاص و صعب العلاج اظهار داشت: از آبان ماه سال ۱۴۰۱ صندق بیماری های خاص و صعب العلاج در سازمان بیمه سلامت کار خویش را آغاز کرد و در ادامه کار، برپایه تعامل و همکاری سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت و توجه به اساسنامه این صندوق، فهرست بیماری ها و بسته خدمتی مورد نیاز بیماران در اختیار سازمان قرار گرفت.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، ضمن اشاره به این که اطلاعات بیماری ها به تدریج در سامانه الکترونیکی سازمان بیمه سلامت بارگذاری شد، اضافه کرد: تا آخر سال گذشته اطلاعات ۵۱ گروه بیماری در سامانه سازمان بارگذاری شد، البته به تفکیک تعداد آنها بیشتر از ۱۷۰ بیماری افزوده می شود.
وی خاطرنشان کرد: صندوق بیماری های صعب العلاج حدودا مشابه صندوق بیمه های تکمیلی عمل می کند؛ یعنی افرادی می توانند از مزایای صندوق صعب العلاج بهره مند شوند که دارای بیمه پایه بوده و تفاوتی در نوع بیمه پایه آن وجود ندارد. در همین راستا سازمان بیمه سلامت پنج دهک جمعیتی را که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، به شکل مجانی زیر پوشش قرارداده است.
کاملی تصریح کرد: افرادی که زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند هم می توانند از مزایای صندوق با عنایت به استقرار بسترهای الکترونیکی میان سازمان های بیمه گر بدون رجوع بهره مند شوند.
وی در مورد استفاده بیماران نادر از مزایای صندوق صعب العلاج اظهار داشت: فهرست بیماری ها را وزارت بهداشت اعلام می کند که برخی از این بیماری ها جزء بیماری های نادر هستند. برای بیماری های دارای بسته خدمتی، هیچ سقفی در پرداخت وجود ندارد، اما برای بیماری های دیگر که هنوز بسته خدمتی تعریف نشده، تا سقف ۵۰ میلیون تومان هزینه ها پرداخت می شود.1402/07/04
13:31:46
5.0 / 5
236
تگهای خبر: بیماران , تخصص , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بریونی