در گفت وگو با بریونی اعلام شد

نرخ های جدید جرایم دخانیاتی در انتظار مصوبه دولت

نرخ های جدید جرایم دخانیاتی در انتظار مصوبه دولت

به گزارش بریونی، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت در رابطه با آخرین وضعیت افزایش نرخ جرایم تخلفات دخانی توضیحاتی عرضه داد.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، بر طبق قانون «جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات»، جرایم قانون جامع کنترل دخانیات باید هر ۳ سال یکبار بازبینی شود؛ این درحالیست که جرایم این قانون در کشور برای آخرین بار در سال ۹۸ بازبینی شده و الان نیز بگفته مسئولان وزارت بهداشت، پیشنهاد افزایش جرایم با احتساب میزان تورم از طرف وزارت بهداشت به معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال شده است.
در همین زمینه بهزاد ولی زاده، رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت در گفت و گو با ایسنا، درباره ی آخرین وضعیت افزایش نرخ تخلفات تبلیغات محصولات دخانی اظهار داشت: بنابر گزارش وزارت دادگستری، برخی نرخ های تخلفات دخانی بالا رفته است. بررسی نرخ جریمه های ابلاغی با نرخ های مدنظر وزارت بهداشت تطابق دارد.
وی درباره ی زمان اجرای جرایم دخانی بر طبق نرخ جدید اظهار داشت: هم اکنون، در انتظار صدور مصوبه هیات وزیران هستیم. دو ماه از سال را سپری کرده ایم و در سومین ماه سال به سرمی بریم؛ انتظار داریم هیات وزیران نرخ جرایم تخلفات دخانی را در سریع ترین زمان ممکن ابلاغ کند.
رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت افزود: بعد از ابلاغ نرخ جدید تخلفات دخانی، حوزه قضایی نیز باید نرخ جدید تخلفات دخانی را به دادستان های کشور اعلام نماید و بر طبق این جرایم، آرای متخلفان صادر شود.
ولی زاده با اشاره به سبقه نرخ جرایم در عرصه تبلیغات محصولات دخانی اشاره کرد: نرخ جرایم محصولات دخانی برای آخرین بار در سال ۹۸ افزایش پیدا کرد. بر طبق نرخ جرایم سال ۹۸، متخلفان در صورت تکرار تخلف در عرصه تبلیغات می بایست مبلغ ۴۴ میلیون تومان پرداخت می کردند. نرخ جرایم تخلفات با افزایش نرخ تورم محاسبه می شود؛ بر این اساس، نرخ جریمه تخلفات تبلیغات در صورت تکرار باید به بالای ۱۰۰ میلیون تومان امسال برسد.
وی درباره ی مزایای افزایش نرخ جریمه تخلفات تبلغیات محصولات دخانی اظهار داشت: پرداخت جریمه ۱۰۰ میلیون تومانی برای واحدهای صنفی یک عامل بازدارنده به حساب می آید؛ بنا بر این از تبلیغ محصولات دخانی امتناع می کند. بطور قطع، نرخ جریمه ۱۰۰ میلیون تومانی برای واحدهای صنفی، حکم بازدارنده دارد.
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری مبارزه با دخانیات وزارت بهداشت اشاره کرد: نرخ جریمه تکرار تخلف تبلیغات محصولات دخانی برای جاهای دیگر بازدارنده به حساب نمی آید چونکه هزینه هایی که برای سوق دادن و تشویق جوانان به سمت دخانیات صرف می کنند نسبت به نرخ جرایم بسیار بیشتر است.
منبع:

1403/03/15
14:33:20
5.0 / 5
144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بریونی