محققان استرالیایی عنوان می كنند؛

رژیم غذایی مدیترانه ای مبتلا شدن به آلزایمر را به تعویق می اندازد

رژیم غذایی مدیترانه ای مبتلا شدن به آلزایمر را به تعویق می اندازد

بریونی: طبق آخرین تحقیقات محققان، رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند شروع بیماری آلزایمر را تا سال ها به تعویق اندازد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، تحقیقات محققان دانشگاه ادیت كووان استرالیا نشان داده است رژیم غذایی مدیترانه ای به شكل قابل توجهی میزان تجمع پپتیدهای آمیلوئید بتا در رابطه با اسیدآمینه را در مغز می كاهد.
به گفته محققان، تشكیل این پپتیدها با مبتلا شدن به بیماری آلزایمر مرتبط می باشد. مطالعات قبلی نشان داده اند ژیم غذایی مدیترانه ای كه شامل مقادیر بیشتر سبزیجات، میوه ها، غلات كامل، ماهی و روغن زیتون است، می تواند زوال شناختی را كُند نماید.
دكتر «استفانی رینی اسمیت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای تنها به مدت ۳ سال می تواند تشكیل پپتیدهای آمیلوئید بتا را تا ۶۰ درصد كم كند.»
وی در ادامه می افزاید: «این یافته ها به ما نشان داده است كه رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند شروع علائم بیماری آلزایمر را تا سال ها به تاخیر اندازد.»
به گفته وی، «درحالیكه به نظر می آید تمام ابعاد رژیم غذایی مدیترانه ای در كاهش ریسك مبتلا شدن به آلزایمر مهم می باشد، اما یافته های ما نشان داده است مصرف میوه بیشترین فایده را دارد.»

1397/08/22
18:15:28
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: رژیم , رژیم غذایی , سبزیجات , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بریونی