محققان توصیه می كنند؛

ویتامین C برای ریه كودكان دارای مادر سیگاری مفید می باشد

ویتامین C برای ریه كودكان دارای مادر سیگاری مفید می باشد

به گزارش بریونی نتایج یك مطالعه نشان داده است ویتامین C باعث كاهش آسیب به ریه های نوزادانی می گردد كه از مادران سیگاری متولد شده اند.به گزارش بریونی به نقل از مهر، آزمایش محققان دانشگاه علوم و بهداشت اورگن آمریكا نشان داد در سه ماهگی، نوزادانی كه مادرشان ۵۰۰ میلیگرم ویتامین C مصرف كرده بود دارای جریان تنفسی به مراتب بهتری بودند.
«سیندی مك اووی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «سیگار كشیدن در دوره حاملگی به شكل بسیار بدی بر جنین تاثیر می گذارد.»
در مطالعه جدید، ۲۵۱ زن آبستن كه حداقل یك یا دو نخ سیگار در هفته گذشته كشیده بودند به مدت ۱۳ تا ۲۳ هفته به طورتصادفی ویتامین C یا دارونما دریافت نمودند.
یافته ها مبین این مورد است كه فشار اكسایشی ناشی از سیگار كشیدن باعث كاهش میزان اسید اسكوربیك، جزئی از ویتامین C، موجود در بدن می گردد.
محققان در ابتدای مطالعه دریافتند زنان سیگاری در مقایسه با زنان غیرسیگاری دارای میزان كمتر اسید اسكوربیك بودند اما میزان آن در زنانی كه ویتامین C دریافت نمودند به تدریج افزایش پیدا كرد.
به گفته محققان، دوز نسبتا پایین ویتامین C می تواند روشی ارزان و ایمن در كمك به سلامت ریه میلیون ها نوزاد در سراسر جهان باشد.

1397/09/24
18:59:42
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: سلامت , ویتامین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بریونی