اسكندریون مطرح كرد؛

اعلام جزئیات اقامت بیماران كرونایی در هتل ها

اعلام جزئیات اقامت بیماران كرونایی در هتل ها

به گزارش بریونی دبیر جامعه هتلداران ایران با اشاره به اینكه لیستی از هتل ها برای تبدیل به نقاهتگاه تهیه شده اظهار داشت: در قرارداد بین هتلدار و وزارت بهداشت هر هتل باید بیشتر از سه ماه بعنوان نقاهتگاه فعالیت كند.کامیار اسکندریون عضو هیأت رئیسه جامعه هتل داران کشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: استفاده از هتل های بخش خصوصی برای تبدیل آنها به نقاهتگاه بیماران کرونایی در اولویت دوم است. در واقع باید اول از هتل ها و مراکز اقامتی دولتی برای این منظور استفاده گردد. اساسا ظرفیت اقامتگاه های دولتی بالا و بیشتر از بخش دولتی است. در گفتگو با مسئول قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا اولویت بندی انجام شد و در مرحله اول مهمانسراهای دولتی در نظر گرفته می شود. مانعی به جهت اینکه هتل های بخش خصوصی را برای این منظور اعلام نماییم، وجود ندارد. چون در بعضی از شهرستانها هیچ مرکز اقامتی دولتی وجود ندارد. بدین سان نسبت به نیاز شهرستان ها و استان ها واحدهای اقامتی مورد استفاده قرار می گرفتند.
وی اظهار داشت: حالا همه استان ها به جز آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البر، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، مازندران، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی واحدهای اقامتی بخش خصوصی خویش را برای بیماران کرونایی اعلام نموده اند.
اسکندریون بیان نمود: جهت استفاده از مراکز اقامتی ویژه کرونایی ها قراردادی بین دانشگاه علوم پزشکی استان ها و بهره برداران هتل منعقد خواهد شد طبق آن قرارداد هتل در گارانتی وزارت بهداشت قرار می گیرد. امکان دارد شرایط قرارداد هر هتل با استانی متفاوت از هتلی در استان دیگر باشد.
کلیات در ارتباط با قراردادها با وزارت بهداشت مطرح گردیده است بعنوان مثال اگر مقرر است هتلی در نظر گرفته شود باید کل ساختمان هتل به این منظور اختصاص یابد و قرارداد کمتر از سه ماه نباشد. در صورت تمایل می توان این قرارداد را بیشتر هم کرد. در ایام آینده باید از سوی بخش حقوقی جامعه هتلداران هم قرارداد تیپی مشخص شود که کلیات در آن قید شده و نه جزئیات.
وی اظهار داشت: بیماران کرونایی که دوران نقاهت خویش را در هتل می گذرانند به غذا و امکانات دیگر نیاز دارند که این نیاز توسط بعضی از پرسنل هتل انجام می شود اما برای این بیماران باید تکنسین های بهداشت هم در هتل مستقر شوند.
وی با اشاره به اینکه این هتل ها برای بیماران در نظر گرفته خواهد شد و نه کادر درمان اظهار داشت: در واقع تنها بیمارانی که دوره نقاهت خویش را بخواهند بگذرانند به هتل خواهند آمد که آن هم وابسته به نظر وزارت بهداشت است یعنی هر کسی به دلخواه خود نمی تواند چون کرونا گرفته به هتل رجوع کند. در حقیقت کسی که کرونا گرفته باید تا آخر دوران نقاهت در بیمارستان بماند اما از آنجائیکه تخت بیمارستانها کم و مورد نیاز است این افراد به هتل ها منتقل می شوند ازاین رو هزینه های آن هم توسط وزارت بهداشت تأمین می شود.
اسکندریون درباره اینکه هتلداران نگران برند هتلی خودشان هستند اظهار داشت: هتل های خصوصی که ما به وزارت بهداشت اعلام کردیم به اختیار خودشان فهرست داده اند ما هیچ الزامی برای این مورد نداریم.
دبیر جامعه هتلداران در مورد واژه هتل بیمارستان که سالهای گذشته در ایران باب شده بود هم اظهار داشت: اصلاً چنین واژه ای نداریم هتل بیمارستان یعنی چه؟ در دنیا هتل از بیمارستان جداست. امکان دارد در کنار بیمارستانی هتلی هم باشد اما در واقع فرآیند کار این دو واحد از هم کاملاً جداست. در ایران هم واحدهای اقامتی زیر نظر وزارت میراث فرهنگی است و نه وزارت بهداشت. بخش بیمارستان هم زیر نظر وزارت بهداشت است. نام هتل بیمارستان در ایران ناموفق بود چون مگر چند درصد از افراد دلشان می خواهد که در بیمارستان اقامت داشته باشند.


منبع:

1399/09/09
12:45:57
5.0 / 5
1341
تگهای خبر: آموزش , اقامت , بیماران , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بریونی