رئیس كمیته عمران شورای شهر تهران عنوان كرد

گلایه از تبدیل محله سنگلج به کارگاه و انباری

گلایه از تبدیل محله سنگلج به کارگاه و انباری

بریونی: رییس کمیته عمران شورای شهرتهران از وضعیت محله سنگلج که به محله کارگاهی وانباری تبدیل گشته گلایه نمود.


به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، محمد آقامیری بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اعلان اینکه محله سنگلج ۷۵۰ پلاک دارد؛ اما عملا از حالت مسکونی خارج شده و به محله ای کارگاهی و انباری تبدیل گشته است، اظهار داشت: این در حالیست که محله سنگلج بافت فرهنگی اصیلی دارد و حالا وضعیت ناهنجاری در آن به وجود آمده است. به شکلی که خانه های کارگری محله به خانه های اتباع تبدیل گشته که گاهی ۵ تا ۱۵ نفر در آن زندگی می کنند.
وی با اعلان اینکه سازمان میراث فرهنگی باید تبعات تصمیم گیری های خودرا در سطح جامعه ببینند و چند خانه تاریخی همچون خانه مستوفی الممالک که به انباری سازمان پست تبدیل گشته و حتی اجازه بازدید به شهروندان را نمی دهند، در این محله ثبت شده است، اظهار داشت: این محله دیگر جذابیتی برای گردشگران ندارد و بار زحماتش روی دوش شهرداری است و مردم می گویند چون شهرداری مجوز ساخت نمی دهد این محله نابود شده؛ اما در حقیقت هر جا که بافت فرسوده قابلیت احیاء ندارد در حریم میراث فرهنگی قرار گرفته است.
عضو شورای شهر تهران با اعلان اینکه ما این مساله را به آقای ضرغامی هم گفتیم اما وزیر میراث فرهنگی حواسش بیشتر به توریستهای خارجی است، اظهار داشت: تعداد کارگران در این محله به چند هزار نفر می رسد و این مشکلاتی را به وجود می آورد.
به گزارش بریونی به نقل از ایسنا، مهدی چمران در واکنش به این تذکر اظهار داشت: از معاون مربوطه در میراث فرهنگی دعوت می نماییم که در یک جلسه مشترک با کمیسیون عمران و شهرسازی این مساله را تعیین تکلیف کند.
منبع:

1402/04/27
11:45:07
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بریونی