۲۰بنای تاریخی صندوق احیا آماده عرضه خدمات به مسافران هستند

۲۰بنای تاریخی صندوق احیا آماده عرضه خدمات به مسافران هستند

بریونی: مدیرعامل صندوق احیای بناها و اماكن تاریخی و فرهنگی از عرضه خدمات توسط ۲۰ بنای تاریخی واگذارشده این صندوق به مسافران نوروزی اطلاع داد.به گزارش بریونی به نقل از روابط عمومی صندوق احیا و بهره برداری از اماكن تاریخی پرهام جانفشان اضافه كرد: ۲۰ بنای تاریخی در نوروز ۹۷ آماده عرضه خدمات به مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی هستند و علاقه مندان با حضور در این ابنیه می توانند علاوه بر آشنایی با جاذبه های میراثی بنا از رویدادهای فرهنگی به اجرا گذاشته شده بعنوان میراث ناملموس هم بهره ببرند.
او اضافه كرد: خانه صادقی اردبیل، كاروانسرای مرنجاب آران و بیدگل استان اصفهان، خانه مستوفی شوشتر استان خوزستان، حمام قلعه همدان، بادگیر خانه كلانتر سمنان و حمام گپ لرستان همچون بناهای تاریخی است كه در نوروز ۹۷ به عموم علاقه مندان خدمت رسانی می كنند.
جانفشان، ادامه داد: هتل لاله یزد، قلعه میرغلام هاشمی دره شهر استان ایلام، كاروانسرای پیام مرند استان آذربایجان شرقی، كاروانسرای لات گیلان، مجموعه خانه های تاریخی ابركوه استان یزد و كاروانسرای افضل شوشتر استان خوزستان از دیگر درحال بهره برداری در نوروز ۹۷ هستند.
مدیرعامل صندوق احیای بناها و اماكن تاریخی و فرهنگی، اضافه كرد: هتل آپادانای فارس، خانه باقری های گرگان، باغ نمیر تفت استان یزد، خانه یزدان پناه قم، حمام محله حاجی همدان، مجموعه تاریخی سعدالسلطنه قزوین، كاروانسرای دهنمك گرمسار استان سمنان و خانه سوری كرمانشاه هم هم زمان با نیمه نخست سال آینده آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی خواهند بود.
او با اشاره به نقش اثربخش ورود توریست به بناهای تاریخی در شناساندن ظرفیت های منحصربه فرد بناهای تاریخی كشور، اضافه كرد: تجربه احیای بناهای تاریخی مبین این نكته است كه در قالب باززنده سازی، مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی می توان كمك قابل توجهی به اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار در كشور كرد.
مدیرعامل صندوق احیای بناهای تاریخی، با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه متبوع خود برای توجه همه جانبه به وظایف و مأموریت های محوله در سال ۹۷، ادامه داد: هم اكنون صندوق احیا علاوه بر واگذاری، تعیین كاربری و نظارت های بعد از واگذاری، فرهنگ سازی برای عمومیت بخشی به باززنده سازی بناهای تاریخی با اتكا به سرمایه بخش خصوصی را هم در دستور كار قرار داده است.

1397/01/04
21:37:56
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: خدمات , گردشگران , مسافران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بریونی