به دنبال تخریب بخشی از تپه قلعه؛

شورای راهبردی قلعه فلك الافلاك تشكیل جلسه می دهد

شورای راهبردی قلعه فلك الافلاك تشكیل جلسه می دهد

به گزارش بریونی معاون سازمان میراث فرهنگی كشور از تشكیل شورای راهبردی قلعه فلك الافلاك برای مرمت اضطراری آن با عنایت به تخریب بخشی از تپه قلعه در جریان بارش های سیل آسا اطلاع داد.به گزارش بریونی به نقل از مهر، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی كشور به منظور بررسی آخرین وضعیت قلعه فلك الافلاك و بررسی خسارات ناشی از بارش های اخیر از این بنای تاریخی بازدید نمود.
معاون میراث فرهنگی كشور در حاشیه این بازدید با اشاره به طرح مرمت و استقامت بخشی قلعه فلك الافلاك اظهار داشت: در سال های گذشته بخشی از سازه بتنی و رینگ دور قلعه اجرا شده ولی به علت نبود اعتبار این طرح متوقف شده است.
طالبیان اضافه كرد: در جریان بارندگی های اخیر بخشی از خاك های دستی تپه آن گرفتار ریزش شد كه این خاك ها بایستی تثبیت شوند.
معاون میراث فرهنگی كشور خاطرنشان كرد: در این هفته شورای راهبردی قلعه فلك الافلاك كه متشكل از مهندسان با تخصص های مختلف بوده تشكیل و اعضای آن به منظور ارزیابی وضعیت موجود از قلعه بازدید خواهند كرد.
طالبیان اضافه كرد: در این هفته و یا هفته آینده برای مرمت اضطراری قلعه فلك الافلاك و تكمیل و یا تغییر طرح استقامت بخشی این بنای تاریخی با عنایت به شرایط جدید به وجود آمده تصمیم گیری خواهد شد.

1398/01/19
14:23:39
5.0 / 5
4284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بریونی