نتایج مطالعات نشان می دهد؛

تاثیر عصاره چای سبز در مقابله با فیبروز ریوی

تاثیر عصاره چای سبز در مقابله با فیبروز ریوی

بریونی: بگفته پژوهشگران، عصاره چای سبز در مقابله با نوع پیشرونده و جدی بیماری ریه امیدبخش است.به گزارش بریونی به نقل از مهر، در بیماری موسوم به فیبروز ریوی، بافت ریه به مرور زمان گرفتار جراحت و زخم می شود و در نتیجه میزان اكسیژن دریافتی بدن محدود می شود. در نهایت نارسایی ریوی روی می دهد كه منجر به مرگ می شود. فیبروز ریوی انواع مختلف دارد اما شایع ترین نوع آن، ایدیوپاتیك است.
در حال حاضر دو دارو برای كُندكردن روند لطمه به ریه ها وجود دارد، اما بیماری را كامل متوقف نمی نماید. در مطالعه جدید، عصاره چای سبز موسوم به EGCG مورد بررسی قرار گرفته است.
EGCG یك آنتی اكسیدان قوی است، تركیباتی كه می تواند از سلول های بدن در مقابل لطمه ناشی از فرایندهای گوناگون بیماری محافظت كند.
در این مطالعه، دكتر «هارولد چپمن» به همراه همكارانش، ۲۰ بیمار را مورد نمونه برداری بافت ریه قرار دادند. به مدت ۲ هفته، نیمی از بیماران روزانه ۶۰۰ میلیگرم EGCG به شكل كپسول دریافت كرده بودند. نیم دیگر چنین كپسول های را دریافت نكردند.
زمانیكه پژوهشگران بافت ریه نمونه برداری شده بیماران را مورد بررسی قرار دادند، تفاوت های كلیدی بین دو گروه مشاهده نمودند. بیمارانی كه مكمل EGCG مصرف كرده بودند شاهد میزان كمتر برخی پروتئین های دخیل در فیبروز ریه بودند.
علائم بیماری فیبروز كبدی، سرفه مداوم، خستگی، و تنگی نفس در طول فعالیت فیزیكی است. بیشتر موارد ابتلاء به این بیماری در افراد بالا ۶۰ سال مشاهده می شود. سیگاركشیدن و سابقه خانوادگی این بیماری هم از شاخصهای پرخطر محسوب می شوند.


منبع:

1399/01/11
22:14:22
5.0 / 5
3602
تگهای خبر: بیماران , پروتئین , مكمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بریونی